Nejlepší způsoby, jak se zbavit černých kruhů pod očima. Nadobro!

Nejlepší způsoby, jak se zbavit černých kruhů pod očima. Nadobro!
Rubrika: Problémy s pletí 20.09.2016
tisk

Tmavé kruhy pod očima mohou mít mnoho příčin, od dědičnosti přes alergii až po špatnou životosprávu nebo nedostatek spánku.

Mezi nejefektivnější způsoby léčby kruhů pod očima patří vedle důsledného používání očních krémů terapie intenzivním pulzním světlem, resurface a injekčně aplikované výplně. Než se však rozhodnete pro konečné řešení, je třeba určit skutečnou příčinu jejich vzniku.

Jedná se o velmi častý problém, který způsobuje dobře známý „unavený vzhled“. Mohou být výsledkem stárnutí obličeje, objevují se stejně u mužů jako u žen všech věkových skupin a mají široký rozptyl příčin.

Mezi hlavní příčiny patří stárnutí obličeje, životní styl a další:

Stárnutí obličeje

 • Ztráta objemu tváří v důsledku přirozeného úbytku tuku
 • Ztráta objemu pleti pod očima
 • Povolení spodního víčka
 • Oslabení kůže spodního víčka

Životní styl

Další příčiny

 • Melasma
 • Alergie
 • Ucpaný nos
 • Onemocnění jako ekzém
 • Problémy se štítnou žlázou
 • Vystavení škodlivým vlivům životního prostředí
 • Dědičnost

Určení příčiny tmavých kruhů je pro jejich úspěšnou terapii velmi důležité. Tmavé kruhy způsobené alergií se samozřejmě léčí jiným způsobem než například dědičné nebo ty plynoucí ze spánkové deprivace.

Přečtěte si, jaké jsou možnosti jejich odstranění. Začínáme od těch nejméně invazivních.

Krémy na zesvětlení

Zesvětlení tmavé pleti topicky aplikovanými látkami je nejjednodušším způsobem, jak se kruhů pod očima zbavit, jedná-li se o tmavé kruhy způsobené hyperpigmentací pramenící z melasmy nebo poškození ultrafialového záření.

Vyzkoušejte produkty s kyselinou kójovou, obsahem vitamínů C a K, zeleným čajem či lékořicí. Třeba nejnovější ultradepigmentační sérum White Balance Brightening Serum!

White Balance Brightening Serum Máte na obličeji či rukou nevzhledné pigmentové skvrny? A přáli byste si je viditelně redukovat již za 2 týdny? Nebo jenom chcete předejít jejich vzniku a vyrovnat tón pleti? Proto vše je nové depigmentační sérum ideální.
Skladem
Cena: 1 650 Kč

Přečtěte si článek o tom, jaké jsou nejlepší látky pro boj s hyperpigmentací:

Jak se vypořádat s hyperpigmentací? Udělejte si v tom pořádek Jak se vypořádat s hyperpigmentací? Udělejte si v tom pořádek Ačkoliv je hyperpigmentace jedním z nejčastějších problémů, které se na pleti mohou projevit, je velmi složité ji léčit a zbavit se jí. Právě proto má pak negativní vliv na sebevědomí a život jedince.

Terapie intenzivním pulzním světlem

Pokud jsou kruhy pod očima způsobeny viditelnými krevními cévami tmavě fialové či modré barvy, pak je vhodným řešením ošetření IPL (intenzivním pulzním světlem), které má pozitivní vliv na tmavé skvrny způsobené vaskulární pigmentací.

Resurface

Resurface jako laserové ošetření nebo chemický peeling mohou zlepšit stav tmavých kruhů pod očima tím, že v pleti přirozeně zvyšují obsah kolagenu, sníží obsah pigmentu a zlepší její celkovou kvalitu. Je nicméně vhodné kombinovat tyto typy ošetření s dalšími způsoby, aby došlo k skutečně efektivní redukci tmavých kruhů.

Výplně na bázi kyseliny hyaluronové

Injekčně aplikovaná kyselina hyaluronová se pro léčbu tmavých kruhů pod očima v současnosti využívá stále častěji. Dochází ke zlepšení stavu ztenčené kůže v oblasti očního okolí, zlepšuje také stav v případě snížení hustoty tkáně a obsahu tuku pod očima nebo na lícních kostech.

Výplně na bázi kyseliny hyaluronové tělo po několika měsících až roce od aplikace bez problému absorbuje (kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka a jeho přirozená součást). Stálejší výplní oblasti okolí očí je vlastní tuk pacienta.

Výplně na bázi vlastního tuku

Stejně jako kyselinu hyaluronovou lze využít tuk. Ten je nicméně nejprve nutné odněkud z těla při liposukci získat a ve speciálním odstředivém přístroji jej zbavit nepotřebné tkáně při zachování obsahu kmenových buněk. Jejich přítomnost je totiž bezpodmínečně nutná pro to, aby se tuk uchytil a získával správnou výživu.

Blefaroplastika

Plastika očních víček čili blefaroplastika je jedním nejefektivnějších způsobů, jak se zbavit tmavých kruhů pod očima permanentně. Existuje mnoho způsobů plastiky spodního víčka a vykonává-li ji lékař za účelem redukce kruhů pod očima, je vhodné ji kombinovat s některým z dalších ošetření.

Cheek-lift (lifting tváří)

Lifting tváří či mid-facelift může efektivně a permantně odstranit tmavé kruhy způsobené povadnutím kůže na lících a celkovým stárnutím obličeje. Tento facelift redukuje také otoky kolem očí a zjemňuje nosolabiální rýhu. 

Konec článku