Mikrodermabraze

Lehké kosmetické ošetření pleti

Mikrodermabraze využívá mechanické médium pro odstranění odumřelých buněk kůže z epidermis. Nejčastěji využívá mikrodermabraze dvou součástí: exfoliačního materiálu, jako jsou krystaly či diamantové vločky, a stroje, který pleť v průběhu exfoliace jemně nazdvedává. Jedná se neinvazivní proceduru, která může být prováděna odborníkem na péči o pleť bez hospitalizace. Stejně tak může být prováděna i doma s využitím produktů navržených k mikrodermabrazi. 

Omlazení bez bolesti

Jedá se o jednoduchou, bezbolestnou, neinvazivní možnost omlazení pleti, která využívá kombinace jemného abrazivního zakončení či krystalu a vakuového přístroje, které se obojí přikládají k pleti. Obvykle tato procedura neobsahuje žádnou injekční aplikaci anestetik, kterou vyžaduje klasická dermabraze. Vakuový tlak a rychlost exfoliace je možné upravit dle citlivosti a tolerance pleti.

Protože se lidská pleť regenruje zhruba jednou za každých třicet dní, i vylepšení pleti mikrodermabrazí je pouze dočasné a pro trvalý efekt je nutné jej pravidelně opakovat v intervalech dvou až čtyř týdnů. Toto opakování procedur společně s aplikací přípravků s ochranným SPF faktorem a vyhýbání se slunci dokáží zaručit skvělé výsledky.

Oproti dermabrazi, která invazivně odstraňuje svrchní až střední vrstvu pleti, je mikrodermabraze nechirurgickou, neinvazivní alternativnou, která ovlivňuje pouze svrchní vrstvu pleti. Ačkoliv je mechanismus obou procedur podobný, liší se v hloubce „obrušování“ a době, než se pleť zcela zhojí. U dermabraze může rekonvalescence pleti trvat od několika týdnů až do několika měsíců, zatímco u mikrodermabraze se jedná o rekonvalescenci trvající jeden až dva dny. I tak je ale po mikrodermabrazi pleť citlivější na sluneční záření.

Mikrodermabraze se využívá k redukci hyperpigmentace, fotostárnutí, stejně jako jemných linek, vrásek, akné a jemných jizev po akné. Odstranění odumřelých kožních buněk navíc umožní kosmetickým a lékařským topicky aplikovaným přípravkům lepší prostupnost do pleti, stejně jako podporuje rovnoměrnější opálení po použití samoopalovacích přípravků.

Tato procedura s sebou navíc nese jen velmi malá rizika a možné komplikace. Někteří z pacientů, kteří ji podstupují, mohou vnímat pocity suché pleti, citlivost na slunce a velmi zřídka se objevují modřinky či škrábance na ošetřené pleti.