Péče o pleť a tělo pro muže

Péče o pleť a tělo pro muže
Rubrika: Zaměřeno na muže 11.06.2012
tisk

Již dávno neplatí tvrzení, že správný chlap musí smrdět. Dnešní muž by se o svou hygienu, péči o pleť a tělo měl starat bez ostychu. Drogerie nabízejí pestrý sortiment kosmetických přípravků pro muže, a proto doufejme, že již většina mužů má při nejmenším svůj pánský sprchový gel, antiperspirant a pleťový krém. Avšak u mytí, prevence pocení a základní péče o pleť to nekončí.

Muži nemají celulitidu, jsou svalnatější, jejich pokožka je silnější a pružnější. Mužská pleť je díky hormonům mastnější a má větší póry. Zatímco ženská pleť začíná stárnout již po 25 roku života, mužům výrazně přibývají vrásky až okolo 45 let. To však není důvod k tomu, aby se o sebe muž nestaral. Měl by pečovat o svůj vzhled pravidelně. 
 

Holení

Mužská pokožka se kvůli častému holení velmi rychle poškozuju. Muži ve spojení s holením nejčastěji trpí na pupínky, suchou  a loupající se pokožku. K nepříjemnému podráždění totiž během holení dojde velmi snadno. Těmto problémům lze předejít používáním kvalitní kosmetiky určené pro péči o pleť při a po holení. Nutné je používat vodu po holení bez alkoholu. Pleť díky účinným látkám desinfikuje a póry se uzavřou. 
 

Péče o pleť 

Akné není mužské téma pouze v období puberty. Muži by stejně jako ženy měli o svou pleť pečovat ráno i večer v podobě čistění. Akné často vzniká z důvodu nečistot, mazu a potu na obličeji. Tyto původci by měli z obličeje každý večer zmizet. Vhodné jsou čistící pěny a gely či pleťová voda. Například čistící pěna Dermaheal minimalizuje rozšířené póry  a zahlazuje drobné nedokonalosti. Působí jako prevence proti vzniku akné a již stávající pupínky redukuje. Čištění pleti se může stát automatickou součástí večerního a ranního sprchování. Stačí pěnu umístit mezi sprchový gel a šampon a prostě použít :-) Poté je potřeba čistou pleť hydratovat. K tomu pomůže aplikace pleťového krému ráno i večer. 
 
péče o pleť u mužů

Péče o vlasy

Nejčastější příčinou ztráty vlasů u mužů je androgenetická alopecie, tedy citlivost vlasů na pohlavní hormon testosteron, která se dědí generačně. Pokud je hladina testosteronu v krvi vyšší, obvykle se ničí vlasové kořínky a vlasy začnou vypadávat. Proto muži plešatí mezi dvacátým a třicátým rokem, kdy mají hladinu testosteronu nejvyšší. S léčbou vypadávání vlasů je třeba začít dřív, než dojde ke zničení vlasových kořínků, ale velmi důležitá je i prevence. K tomu pomůžou kvalitní vlasové šampony proti padávání vlasů a výživa vlasové pokožky. Muži mohou používat klinicky prověřenou vlasovou kosmetiku Renokin. Šampon, růstové sérum na vlasy a popř. i kondicionér obsahují kombinaci 4 peptidů, keratin, panthenol, lecithin a další látky, které zabraňují vypadávání vlasů a napomáhají růstu nových. Po pravidelném používání budou vlasy navíc lesklejší, zdravější, pevnější a vizuálně bohatší.
 
Konec článku