Sofia: Snažím se chránit se před slunečním zářením

Sofia: Snažím se chránit se před slunečním zářením
Rubrika: Zachyceno v ulicích 21.05.2015
tisk

Sofia (19), tanečnice a maturantka na obchodní škole

"Ráno a večer se opláchnu čistou vodou a organickým pleťovým mlékem, dále používám obyčejný krém na suchou pleť. O pleť jsem se začala starat až v osmnácti, do té doby jsem péči vůbec neřešila. Neměla jsem naštěstí důvod. Teď mě trápí, že se mi loupe nos a zároveň se mi na nose tvoří černé tečky. To se snažím řešit úpravou stravy spíše než nákupem kosmetických přípravků. Myslím si totiž, že problémy s pletí jsou projevem nějakého hlubšího problému uvnitř. V mém případě je to obvykle žaludek. Jinak ale problémy s pletí zatím nemám.

Jako blondýnu mě vždy trápila znamínka a pigmentové skvrny. Dávám si proto pozor na sluníčko a sluneční paprsky. Několikrát jsem již podstoupila odstranění znamínek laserem. Zůstaly mi po tom jizvy, jejichž hojení bohužel zabere čas. Zejména v tomto období se snažím nevycházet ven bez přípravku bez ochranného faktoru. Nechci, aby se mi pigmentové skvrny vrátily."

Rady odborníka:

Řešit výživu pleti stravou je samozřejmě důležitá, ale pokud ani úprava jídelníčku nepomůže, je třeba sáhnout po účinnějších řešeních.  Pro boj s „černými tečkami“ doporučuji Sofii Surface Radiance Cleanse. Tento čistící přípravek od Medik8 vyčistí ucpané póry, ale zároveň je k pleti šetrný.  Jako péči o suchou pleť bude pro Sofii vhodný, když zmiňuje loupající se oblast kolem nosu, jemný krémový čistící produkt Cream Cleanse. Pleť uklidňuje, přičemž ji zbavuje každodenních nečistot i make-upu. 

S pigmentovými skvrnkami si poradí super antioxidační sérum C-Tetra, které pomáhá pokožce vyrovnat se s poškozením vyvolaným slunečními paprsky. 
Jako doplňkovou péči bych Sofii určitě doporučila každodenní používání CC krému. Kromě toho, že barevně sjednocuje pleť a maskuje drobné nedokonalosti, pokožku hydratuje a obsahuje SPF 30. 

Na jizvičky po odstranění znamínek by Sofia měla používat unikátní silikonový gel New Gel +. Ten je schopen stávající jizvy vyhladit i zesvětlit.

Konec článku