Adriana: Trápí mě problematická a navíc citlivá pleť

Adriana: Trápí mě problematická a navíc citlivá pleť
Rubrika: Zachyceno v ulicích 18.03.2015
tisk

Adriana (23), studentka ekonomie

"Mám problematickou a navíc citlivou pleť. Jde mi proto i o to, aby přípravky, které používám, byly hypoalergenní. Pravidelně si pleť čistím, používám krém a hydratační masku. Měla bych ji používat sice dvakrát týdně, ale přiznávám, že se k tomu dostanu tak jednou za týden. O pleť se snažím starat, ale zase na druhou stranu to moc nepřeháním, protože jsem se někde dočetla, že přehnané čištění naopak podporuje produkci mazu. O novinky v kosmetice se zajímám, ale spíš o přírodní přípravky, „chemii“ na sebe nechci moc „plácat“. Každopádně si dávám pozor, jakou kosmetiku používám. 

Dřív jsem měla hodně problematickou pleť a zbyly mi na ní nepěkné flíčky. Těch bych se chtěla zbavit. Tyhle pozůstatky po mladších letech mě trápí. Pak mě taky trápí, že mi hodně roste obočí, ale s tím asi nic moc nenadělám."

Rady odborníka:

Adrianu chválím za pravidelnou péči, kterou pokožce věnuje. Pro čištění bych pro ni vybrala Surface Radiance Cleanse. Pleť čistí a odstraňuje známky problematické pleti. Adriana se nemusí obávat tento přípravek používat, je totiž šetrný i k citlivé pleti. 

Protože je zvyklá používat hydratační masku, doporučila bych Adrianě masku Princess s kyselinou hyaluronovou. Hydratuje pokožku a zároveň napomáhá již v mladém věku bojovat proti projevům stárnutím pleti. Redukuje také případné jemné vrásky a sjednotí barevný tón pleti.
Kvůli problémům s akné doporučuji také zařadit do pravidelného používání jedenkrát týdně pleťovou masku pro redukci pórů a regulaci tvorby kožního mazu Natural Clay Mask

Když už mluvila Adriana o flíčkách, pro jejich redukci je skvělé sérum Retinol 3TR, které podporuje odlupování odumřelých buněk kůže a obnovuje kvalitu pokožky. A protože Adriana nechce „chemii“, nemohu nedoporučit přípravky od značky Medik8.

Konec článku