Zakladatel špičkové kosmetiky mluví o vitaminu C

Zakladatel špičkové kosmetiky mluví o vitaminu C
Rubrika: Studie a odborné články 23.02.2014
tisk

Přinášíme Vám exkluzivní rozhovor s Elliotem Isaacsem, který založil anglickou dermatologickou firmu Medik8. Dozvíte se proč je Céčko důležitou složkou proti stárnoucích krémů, komplikace s udržením jeho stability, a dokonce prozradí i tajemství revoluční technologie, kterou tým biochemiků Medik8 vyvinul.

Interview nabízí zajímavé odhalení toho, co to obnáší vyvinout sérum se skutečně stabilním vitamínem C. Jste zvědavý? Čtěte rozhovor...

1: Proč je vitamin C tak důležitou složkou sér proti stárnutí pokožky?

Je všeobecně známo, že vitamin C je klíčovým komponentem biologických funkcí těla a celkového zdraví. Kromě jeho nesčetných benefitů pro tělo, je klinicky prokázáno, že vitamin C poskytuje kůži proti stárnoucí účinky.

Silný vitamín C je základ pro tvorbu a přenos kolagenu do dermis (vnitřní část kůže), prokazuje silné antioxidační vlastnosti a sehrává důležitou roli při redukci pigmentových skvrn.

Volné radikály vyvolnané UV zářením jsou zodpovědné za 95 % případů předčasného stárnutí kůže. Používání vhodného antioxidantu jakým je vitamin C je proto základem pro minimalizaci viditelných známek stárnutí.

2: Jaké jsou komplikace použití této přísady v dermatologii?

L- askorbová kyselina je nejlepší forma vitamínu C. Je však velmi nestabilní a rychle se odbourává což způsobuje ztrátu schopnosti působit při aplikaci na pokožku a v nejhorším případě se stává až oxidantem!

Pokud se z molekuly stane oxidant, místo toho, aby volné radikály neutralizoval, začne je sám vytvářet .

Když se L-askorbová kyselina dostane na vzduch, změní svou barvu, což je příčinou jemně hnědé barvy produktu. Co je důležité vědět je fakt, že pokud je L-askorbová kyselina formulována ve vodě, produkty jsou nejen méně účinné, ale často způsobují nepříjemné reakce kůže.

Při vytváření séra Pure C15 jsme se chtěli vyhnout všem zmíněným překážkám. Pure C15 kombinuje příjemnou texturu s vysokou koncentrací L-askorbové kyseliny a mimořádnou stabilitou!

3: Jak jste s novým produktem tento problém vyřešily?

Pure C15 je výsledkem 2 let intenzivního výzkumu a kombinace 8 technologií. Podařilo se nám identifikovat VŠECHNY faktory, které mohou ovlivnit stabilitu L-askorbové kyseliny ve vodném roztoku (např. pH, rozpouštědla, obsah kyslíku...) a každý jeden jsme řešily individuálně!

Pure C15 proto dodává pleti silný vitamín C.

4: Čím se Pure C15 odlišuje od jiných produktů na trhu?

Jeho stabilizační systém je unikátní (vitamin E a L- glutamin), podařilo se nám reprodukovat síťový antioxidační systém, který již existuje a v kůži účinkuje!

Pure C15 má dobíjitelný systém vitamínu C, který napomáhá vitaminu zůstat stabilním nejen v lahvičce, ale i v pokožce! Nabízíme nejlepší formu tohoto vitamínu v elegantní kosmetické formuli, která je pohodlná na používání a přináší neuvěřitelné výsledky za férovou cenu.

5: Na jakém principu tedy Pure C15 funguje?

Dobíjitelný systém zajišťuje, že vitamin E a L-glutamin dobijou vitamin C ihned po aplikaci na kůži, což vede k dlouhotrvající antioxidační ochraně během celého dne.

6: Jak si tento produkt vede vedle jiných Medik8 produktech, jako například Váš nejprodávanější C-Tetra + Intense?

Momentálně máme v nabídce kompletní škálu produktů s vitamínem C. Díky různým levelem antioxidační síly, koncentrace a formě v jaké byl produkt vyroben, máme dnes silný vitamín C pro každý typ pleti, věk i rozpočet.

7: Co chystá Medik8 v nejbližší době?

Pracujeme na principu technologií zaměřených na hledání nových řešení. Naším cílem je být číslo 1 v oblasti stárnutí pleti, akné, suché pokožky, pigmentace a zarudnutí pokožky. 

Řešení pigmentace je pro nás nejbližší oblastí zájmu. O tom ale více již brzy.

Konec článku