"Selfie" trend zvyšuje poptávku po plastice obličeje

"Selfie" trend zvyšuje poptávku po plastice obličeje
Rubrika: Studie a odborné články 22.06.2014
tisk

Roční průzkum odhalil, že 'Selfie’ trend zvyšuje poptávku po dobrovolné plastické chirurgii obličeje. Průzkum ukazuje nárůst kosmetických procedur ve věku pod 30 let. Čeho je třeba se obávat?

WASHINGTON, DC, 11.03.2014 - Podle nové studie Americké akademie plastické a rekonstrukční chirurgie obličeje - Americal Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery (AAFPRS) má vzestup "selfies" obrovský vliv na průmysl plastické chirurgie obličeje. Každoroční průzkum studuje vybranou skupinu 2700 členů organizace za účelem odhalení nejnovějších trendů v obličejové plastické chirurgii.

Studie odhalila, že každý třetí dotazovaný plastický chirurg zaznamenal nárůst žádostí o procedury z důvodu obav pacienta z vlastního vzhledu na sociálních sítích. Až 13 % z dotázaných lékařů identifikovalo zvýšené sdílení fotografií a nespokojenost pacientů s vlastním výzorem v sociálních médiích jako rostoucí trend v praxi. Výsledkem je, že od roku 2012 zaznamenali dotazovaní nárůst poptávky po plastice nosu o 10 %, stejně jako 7% nárůst u transplantace vlasů a nárůst o 6 % u plastiky očních víček.

"Sociální platformy, jako je Instagram, Snapchat a iPhone aplikace Selfie.im, které jsou založené výhradně na výzoru, nutí pacienty dívat se na sebe víc sebekriticky, než kdy předtím," říká Edward Farrior, MD, prezident americké akademie obličejové plastické a rekonstrukční chirurgie. “Tyto snímky jsou často prvními kontakty s potenciálními přáteli či zaměstnavateli a naši pacienti se chtějí prezentovat s co nejhezčí tváří."

K plastickým chirurgům chodí stále mladší a mladší pacienti

Není pochyb o tom, že sociální média hrají velmi významnou roli v životě dospívajících a jejich sebevědomí, proto touha po dokonalé prezentaci sebe sama na internetu zvyšuje poptávku po službách plastické chirurgie. V roce 2013 zaznamenala více než polovina dotázaných chirurgů (58 %) zvýšení poptávky po plastické nebo injekční chirurgii u lidí mladších než 30 let.

Muži a ženy jsou si stále více vědomi procesu stárnutí a i toho, co lze udělat pro jeho zmírnění. 34 % dotázaných chirurgů uvedlo, že ženy do 35 let pečují o svou pleť, aby zabránily viditelným známkam stárnutí spíše kosmeticky, zatímco 23 % chirurgů uvedlo, že muži do 35 let už hledají  plastiku nosu, liposukci krku, implantáty brady a procedury na odstranění jizev po akné.

"Prvních pět věcí, kterých se většina pacientů nejvíce obává, jsou výsledky, náklady, rekonvalescence, bolesti a jizvy," říká Dr. Farrior. "Ať už poháněni touhou zůstat konkurenceschopní v práci, atraktivní pro partnera nebo prostě vypadat tak dobře, jak se cítí, pokrok v oblasti neinvazivních technologií umožňuje lidem posunout ručičky času při zachování přirozených výsledeků. Jak se doba zotavování snížila a výsledky jsou jemnější, estetické postupy se staly schůdnější možností udržování mladistvého vzhledu jak pro mladé ženy, tak i muže."

Pacienti se dnes už nemusí obávat ani neestetických jizev po chirurgickém zákroku. V kvalitních klinikách estetické medicíny doporučují silikonový na jizvy gel New Gel + E, který zredukuje, vyhladí a zesvětlí jak čerstvé tak i starší jizvy. Na pokožce vytvoří průhlednou vrstvu silikonu, která kůži chrání. Doporučuje se používat také v kombinaci se speciálními náplastmi na jizvy New Gel+, které účinnost gélu ješte zvýší. Přestože je New Gel+E klasifikován jako zdravotnický prostředek v rámci certifikace FDA, je volně prodejný.

Téměř tři čtvrtiny všech estetických postupů provedených v roce 2013 bylo minimálně invazivních. Z nich aplikace botulotoxinu tvoří přibližně polovinu všech minimálně invazivních zákroků.  Následuje kyselina hyaluronová a peelingy. Omlazení pleti kyselinou hyaluronovou neinjekční metodou můžeme dosáhnout pomocí séra Jalusint, které vyhladí jemné vrásky a pleť hydratuje. K injekčné aplikaci této kyseliny je vhodný zdravotnický prostředek Princess FILLER, který vyhladí středně hluboké až hluboké vrásky. Neinvazivní může být také zvětšení objemu rtú. Novinka Pretox Pout zajistí dlouhotrvající liftingový efekt díky nanotechnologii, která rty nejen zvětší ale také hydratuje.

Jaké metody preferujete vy? Jste zastánci těch jemnějších - neinvazivních? Anebo se nebojíte ani jehel?

Konec článku