Ženšen

Léčivá rostlina

Čínská medicína využívá účinků ženšenu již po staletí, přikládá se mu schopnost prodlužovat život, podporovat sílu i moudrost. Existují dva hlavní typy ženšenu, americký a asijský (korejský). Moderní medicína ukazuje, že staří čínští mudrci nebyli daleko pravdy, ženšen má opravdu na lidský organismus velmi pozitivní vliv.

Kořen ženšenu je většinou dostupný v sušené podobě, buď vcelku či na plátky. Listy ženšenu nejsou tak vysoce ceněny, nicméně využití stejně nachází. Ženšen se používá jako afrodiziakum i stimulant, nachází se v energy drincích, bylinkových čajích a v kosmetice.

Využití v kosmetice

Nejčastěji se ženšen však využívá jako anti-agingová substance v hydratačních přípravcích na pleť. Díky tomu, že stimuluje v pleti produkci kolagenu, bojuje proti vzniku vrásek. Ženšen má také schopnost jemně zesvětlovat pleť a propůjčovat jí rozzářený vzhled.

V rostlinné medicíně je ženšen vyhledávanou ingrediencí, protože podporuje regenerační procesy v pleti. Zejména rány, vyrážky a popáleniny reagují na ženšen velmi dobře, výtažek z něho podporuje jejich hojení a částečně je chrání před infekcí.