Serenoa pilovitá (Serenoa Serrulata)

Palma, jejíž plody mají dle tradiční medicíny pozitivní vliv na lidský organismus

Serenoa pilovitá neboli Serenoa Serrulata je druhem severoamerické palmy. Roste především na jihovýchodě Spojených států. Američtí indiáni ji využívali coby lék na mnoho zdravotních obtíží, především spojených s pohlavním a močovým ústrojím.

S čím serenoa pomáhá?

Hlavní benefity jsou připisovány plodům – bobulím této palmy, které se využívají v případě bolestí v krku, a také v případě reprodukčních obtíží.  

Serenoa pilovitá působí anabolicky, napomáhá budovat a posilovat tělesné tkáně a orgány. V respiračním traktu stimuluje odkašlávání a odhlenění, podporuje organismus při kašli, astmatu, nachlazení.

Dále má diuretický účinek a snižuje aktivitu receptů estrogenů a androgenů. Kromě toho má afrodiziakální účinek a působí mírně sedativně, navozuje vnitřní klid a ulevuje od nervozity. Napomáhá také v případě obtíží trávicího traktu, podporuje trávení, chuť k jídlu a zlepšuje absorpci živin ze střev, pozitivně působí i v případě obtíží s močovým měchýřem.

Vhodná pro hubnutí

Pozitivní účinek má nervovou soustavu a aktivitu žláz s vnitřní sekrecí. Kromě toho je serenoe připisován pozitivní vliv v případě padání vlasů a akné. Vzhledem k pozitivnímu vlivu na trávicí soustavu napomáhá úpravě tělesné hmotnosti.

Mezi hlavní účinné látky v serenoe pilovité patří ethylové estery, volné kyseliny, taniny, polysacharidy, saponiny a volatilní oleje.