Rozšířené póry

Častý estetický problém

Póry jsou zcela přirozenou součástí pokožky. Díky nim kůže „dýchá“, absorbuje z vnějšího prostředí (i z účinných kosmetických přípravků) látky a vylučuje skrze ně nečistoty a kožní maz.

U mastné pleti dochází často k jejich zvětšení až do fáze, kdy jsou na první pohled viditelné. Ruku v ruce s nimi jdou i „černé tečky“, komedony, tedy rozšířené póry, které jsou zaneseny zoxidovaným mazem a nečistotami.

Odborná péče a zdravá strava pomůže

Příčiny vzniku rozšířených pórů není snadné pojmenovat. Podepisuje se na nich zejména nezdravý životní styl a špatné stravovací návyky, ale i nevhodná péče o pleť či stres a samozřejmě důležitým faktorem jsou zde i genetické dispozice.

Pro jejich eliminaci je vhodná pravidelná péče o pleť, především její pravidelné čištění těmi správnými přípravky (vhodné jsou pleťové masky a séra na rozšířené póry), a zdravý životní styl – strava chudá na cukry a tuky a dostatečný pitný režim. Pomoci mohou i pravidelné návštěvy kosmetických salonů. Rozhodně se „černých“ teček nezbavuje vlastním přičiněním a nechte jejich vymačkávání na odbornících. Nesprávná péče totiž stav rozšířených pórů a komedonů zhoršuje.