Retinaldehyd

Forma vitamínu A

Retinaldehyd je stabilizovaná forma vitamínu A, která se v kůži postupně přeměňuje na aktivní formu vitamínu A, tedy kyselinu retinovou. Podobně jako jeho „příbuzný“ retinol také retinaldehyd omlazuje pleť a navyšuje obnovu kožních buněk, je nicméně méně dráždivý. Kůži ovlivňuje na úrovni buněk. Pro citlivou pleť, která může mít problém tolerovat aplikaci retinolového produktu, může být retinaldehyd vhodnou alternativou.

Účinnější než retinol proti vráskám

Retinol vyžaduje dva metabolické kroky pro přeměnu na kyselinu retinovou (musí se nejprve přeměnit v kůži na retinaldehyd a až pak na kyselinu retinovou), retinaldehyd je od kyseliny retinové vzdálen pouze jeden krok. Díky tomu je oproti tradičnímu retinolu mnohem účinnější a přináší rychleji zřetelné výsledky.

Retinaldehyd posiluje a stimuluje regeneraci pojivové tkáni v kůži, podporuje syntézu kolagenu nezbytnou pro výrazný anti-aging účinek a navyšuje také pružnost pleti. V porovnání s běžným hydratačním krémem viditelně zpevňuje a posiluje pleť a zlepšuje její elasticitu. Obnovuje kolagenní a elastinová vlákna v kůži poškozené ultrafialovým zářením.

Funguje proti akné

Reguluje produkci kožního mazu a stahuje rozšířené póry, čímž působí preventivně proti jejich ucpávání a zanícení. Díky svým antibakteriálním vlastnostem působí proti akné a na rozdíl od ostatních forem vitamínu A ničí i původce akné, bakterii P. Acnes.

Na rozdíl od retinolu není pro retinaldehyd typický vznik šupinek na pleti, olupování a podráždění.