Peeling

Exfoliace, odstraňování odumřelých buněk z povrchu kůže

Peeling je kosmetická (chemická či mechanická) procedura, kterou může provádět jak profesionální odborník, tak sám člověk doma za účelem odstranění nedostatků pleti, pih, tmavých skrvn, jemného zjizvení a dalších problémů pokožky. Peeling může pleť zbavit i vrásek a jemných linek a dodat zdravý vzhled i pleti poškozené slunečním zářením.

Běžné produkty pro jemný obličejový peeling či mikrodermabrazi je možné zakoupit pro domácí použití. Tyto produkty nabízí jemnou směs chemikálií a alfa-hydroxykyselin, které z pleti odstraňují odumřelé buňky, přičemž dochází k odhalování nových vrstev pokožky, které mají sjednocený barevný tón a svěží vzhled. Krém či gel se aplikuje na pleť, nechá se chvíli působit a posléze se krouživými pohyby jemně smyje vodou.

Pro hlubší peeling k odborníkovi

Pro hlubší peeling a odhalení hlubších vrstev nové pleti je vhodné navštívit dermatologa či specializovaného odborníka, který může provést chemický či mechanický peeling, při nemž dojde k odstranění nejen odumřelých kožních buněk, ale i svrchních vrstev pokožky. Tyto hlubší peelingy jsou účinné v případě povrchových znamének na pleti a jizev. Dochází také k výrazné redukci vrásek, aniž by bylo nutné podstupovat facelift a další chirurgické procedury.

I tak ale chemický peeling není bez rizika – pleť je po chemickém peelingu jemná a podrážděná, olupuje se, a je tak třeba počítat s dobou rekonvalescence od tří do čtrnácti dnů dle intenzity ošetření.