Nanotechnologie

Obor, který se zabývá tvorbou a vyžitím technologíí v měřítku 1-100 nanometrů

Jako nanotechnologie se obecně označuje obor, který se zabývá tvorbou a vyžitím technologií v měřítku 1-100 nanometrů. Jedná se o manipulaci s hmotou v atomárním a molekulárním měřítku.

Španělské nanotechnologie

Tým vědců ze španělského lékařského institutu pro nanotechnologie vyvinul 20 různých částic o velikosti desetitisíciny tloušťky lidského vlasu, které slibují velký průlom při léčbě rakoviny slinivky a tlustého střeva. U jedné z těchto nanotechnologií byl prokázán jedinečný efekt na omlazení lidské kůže. Tak vznikla produktová řada Endor, která vás překvapí svými výraznými výsledky.

Nanotechnologie Endor je nejen účinná, ale i bezpečná. Prošla klinickým testováním a byla zaregistrována v rámci Evropy. Molekuly zlata - tzv. nanočástice, které jsou obaleny kyselinou hyaluronovou, se dokáží v kůži navázat na receptory našich kožních buněk. Konkrétně se váží na receptor CD44, který dá signál k tomu, aby kožní buňka produkovala více kolagenu a elastinu. To jsou totiž 2 základní bílkoviny, které jsou odpovědné za elasticitu, pružnost a mladý vzhled pleti.