Ginkgo biloba

Jinan dvoulaločný

Jinan dvoulaločný získal svou oblibu zejména díky své schopnosti zlepšovat paměť a krevní oběh. V poslední době však vědci zjišťují, že má kladné účinky, je-li použit v přípravcích péče o pleť.

Ginkgo je asijský strom, který je znám jako jeden z nejstarších žijících stromů na Zemi. Jediný strom může žít až tisíc let a vyrůst do výšky 35 metrů.

V tradiční medicíně se jinan dvoulaločný využívá pro zlepšení paměti a léčbu poruch krevního oběhu. Další z výzkumů ukazují, že může ulehčit od příznaků Alzheimerovy choroby, u starších lidí podporovat paměť a zlepšit prokrvení nohou. Některé výzkumy došly k závěru, že jinan pomáhá také v léčbě glaukomu a napomáhá zachovat dobrý zrak v případě makulární degenerace. Stejně tak ginkgo ulevuje od symptomů spojených s premenstruačním syndromem.

Vypnutá pleť bez vrásek

Listy jinanu dvoulaločného obsahují flavonoidy a terpenoidy, u nichž se věří, že mají antioxidační vlastnosti a ochraňují tak zdraví buněk a DNA. Laboratorní studie prokázaly, že flavonoidy pomáhají chránit nervy, srdce, krevní cévy a sítnici. Tyto studie také ukázaly, že terpenoidy podporují krevní oběh tím, že rozšiřuje krevní cévy a působí jako prevence vzniku krevních sraženin.

Hlavním slibem, co se týče péče o pleť, jsou antioxidační vlastnosti ginkgo biloba. Mnoho projevů stáří je způsobeno poškozením volnými radikály, a ginkgo biloba proti volným radikálům bojuje a napomáhá pleť chránit před známkami stárnutí, jako jsou vrásky, povadlé kontury pleti a stařecké skvrny.

Extrakt z jinanu dvojlaločného má také protizánětlivé vlastnosti, a tím pádem napomáhá redukovat projevy akné a dalších zánětlivých stavů jako jsou růžovka či ekzém. Při orálním užívání zlepšuje schopnost pleti produkovat fibroblasty, které jsou zodpovědné za produkci kolagenu, čímž podporuje zachování mladistvě vypnuté pleti. Ginkgo biloba má také antibakteriální vlastnosti, pleť proto udržuje čistou.