Beta-glukan

Složka kosmetických produktů, která se získává z rostlin

Beta-glukan napomáhá zachovat mladistvý vzhled pleti. Nepřímo ovlivňuje imunitní systém tím, že aktivuje produkci jeho důležitých součástí, Langerhansových buněk. Ty jsou klíčové jak pro celkové zdraví organismu, tak mladistvý vzhled pleti. Organismus chrání před infekcemi.

S rostoucím věkem se ale jejich produkce zpomaluje vlivem různých faktorů včetně expozice ultrafialovému záření, chemickým látkám nebo jen opotřebením věkem. Jak dochází ke zpomalení produkce, beta-glukan ji dokáže opět obnovit.

Uleví od svědění a podpoří hojení

Beta-glukan se obvykle do produktů péče o pleť derivuje z pekařského droždí, lze jej však získat i z otrub. Utváří jej dlouhý řetězec molekul D-glukózy, které jsou dostatečně malé, aby je kůže mohla snadno vstřebat a organismus je okamžitě mohl využít.

Ulevuje od svědění a bolesti, podporuje hojení vyrážek, drobných poranění, spálenin od slunce a boláků. Při topické aplikaci se rychle vstřebá do kůže a okamžitě začíná působit proti bakteriím a virům. Jeho používání má za následek obnovení produkce imunitních buněk a obnovuje také strukturu kolagenu.