Hyperpigmentace - Pihy, kam se podívám

Hyperpigmentace - Pihy, kam se podívám
Rubrika: Problémy s pletí 01.01.2013
tisk

Pihy má každý, někdo jich má více a někdo zase méně. Důležité ale je tyto shluky pigmentu pravidelně kontrolovat. Zda se jejich tvar, velikost a barva nějak nemění. Z pih a mateřských znamének totiž může vzniknout ...

... melanom tedy zhoubný nádor, který je třeba léčit včas. Pigmentové skvrny nás ale dokážou pěkně potrápit i jiným způsobem. Pokud patříte mezi ty, kteří i po krátkém pobytu na slunci trpí pigmentovými skvrnami, víte, o čem je řeč. Jak na zrádný pigment vám poradíme právě teď. 

Jak bojovat s hyperpigmentací?

Hyperpigmentace vzniká při nahromadění melaninu tedy kožního barviva, které na ni vytváří hnědé ohraničené skvrny. Nejčastěji se setkáváme se skvrnami na obličeji, protože je vystaven téměř nepřetržitému slunečnímu záření. Na tvorbu nadměrné pigmentace jsou také náchylné ruce, krk a dekolt. Skvělým pomocníkem v boji proti hyperpigmentaci je White Balance Brightening Serum. Přípravek obsahuje látky, které rozjasňují pleť. Nevysušuje ani nedráždí a nezpůsobuje rozvoj bílých skvrn. Na místech aplikace tedy pokožka určitě nebude probělena. Zároveň působí jako prevence proti vzniku nadměrné pigmentace a pomáhá zjemnit tón pleti. 
S hyperpigmentací se často potýkají těhotné ženy. V tomto období často dochází ke ztmavnutí pih a výskytu tmavých skvrn v obličeji. Jedná se o takzvané chaosma. Těhotným ženám doporučujeme rozjasňující CC krém Dermaheal pro kompletní korekci, který dokáže efektivně zabránit a překrýt všechny nedostatky pleti, včetně pigmentových skvrn. Tento multifunkční krém je oblíbeným pomocníkem mnoha žen.

Můžeme se také setkat se stařeckými skvrnami neboli jaterními. Ty obvykle vznikají ve vyšším věku z důvodu poruchy funkce jater. Množství pigmentace na obličeji může také ovlivnit užívání antikoncepce. Díky hormonům se tak na tvářích nebo na čele mohou objevit hnědé ohraničené mapy. V těchto případech Vám budou pomocníky produkty Dermaheal, které prostřednictvím technologie nanokapslí účinně s hyperpigmentací bojují. 

Dermaheal Super Brightening sérum Pokud máte problém s hyperpigmentací, nabízíme Vám řešení v podobě účinného rozjasňujícího séra od značky Dermaheal. Je to nejnovější vysoce rozjasňující sérum, které obsahuje nejúčinnější peptidy potlačující produkci melaninu.
Skladem
Cena: 1 170 Kč

Pozor na maligní nadměrnou pigmentaci!

Na rozdíl od předchozích typů nadměrné pigmentace, tedy benigní, je maligní hyperpigmentace velice nebezpečná.  Pokud zaznamenáte jakoukoli změnu pihy či mateřského znaménka na těle, ihned zajděte k lékaři. Může se jednat o zhoubný nádor melanom. Ideálně si nechte vždy alespoň jednou ročně preventivně zkontrolovat všechna znaménka dermatologem. 

Konec článku