Dermaroller si poradí s vráskami, rozšířenými póry i jizvičkami. A zvládne toho mnohem víc!

Dermaroller si poradí s vráskami, rozšířenými póry i jizvičkami. A zvládne toho mnohem víc!

Mikrojehličkování či dermarolling je dvojí pojmenování téhož – procedury, která vám pomůže zbavit se nebo zlepšit stav mnoha problémů pleti.

Bez poranění pleti a dlouhé rekonvalescence je totiž schopno v pleti stimulovat produkci kolagenu, nemá žádné nebo téměř žádné nežádoucí účinky a navíc si jej můžete klidně provádět sami doma. Stačí, když si pořídíte dermaroller neboli dermaváleček. Na co všechno je účinný?

Jemné vrásky a linky

Vrásky na obličeji, poškození pleti ultrafialovým zářením a tenčení pleti bývají obvykle důsledkem ztráty kolagenu a elastinu v kůži. Díky mikrojehličkování, které jejich obsah v pleti naopak zvýší, můžete tyto projevy stárnutí pleti viditelně zlepšit. Pozitivní vliv má mikrojehličkování také na drobné jizvičky, jejichž hojení umí opětovně nastartovat.

Hromadění elastinu a kolagenu v pleti napomáhá pleť zpevnit a posílit. Zastaví se tak její tenčení, pleť je pevná s pevnými konturami.

Předčasné stárnutí pleti

Terapie předčasného stárnutí pleti dermarollerem je velmi podobná redukci vrásek. Mikrojehličkování působí proti předčasnému stárnutí pleti preventivně díky tomu, že spouští produkci bílkovin kolagenu a elastinu. To vede ke zpevnění pleti a působí preventivně proti rozpadu a ztrátě kolagenu, které bývají příčinou stárnutí kůže.

Mikrojehličkování může navíc zvýraznit účinnost topicky aplikovaných anti-aging produktů. Zvyšuje totiž jejich absorpci a následnou koncentraci v kůži. Vyzkoušejte dermaváleček pro domácí použití Skinrölla!

Jizvičky

Redukce jizev po chirurgických zákrocích či jizev po akné je ve spojení s dermarollerem časté téma. Mikrojehličkování má totiž na vzhled jizev prokazatelný vliv, způsobuje jejich blednutí a dokonce i vymizení. Jediný typ jizev, na něž není použití dermarolleru vhodné, jsou jizvy keloidní. Pro keloidy je typický abnormální růst jizevnaté tkáně, která stoupá až nad povrch okolní kůže a v případě jejího narušení má tendenci zvětšovat svůj povrch a růst.

Zlepšit může i vzhled strií a dokonce i starých jizev, o nichž se často tvrdí, že s nimi již nelze nic dělat. Protože dermaroller znovu nastartuje tvorbu kolagenu, může znovu nastartovat i proces hojení a naopak rozložit starou tkáň jizvy, kterou proces hojení nahradí zdravou tkání.

Strie

Strie jsou svých vznikem velmi podobné jizvám. Na rozdíl od nich ovšem vznikají v důsledku rychlého roztažení dermis. Protože nejsou na povrchu kůže jako běžné jizvy, ale až pod ním, je o něco složitější se s nimi vyrovnat. Používáním dermarolleru lze ovšem jejich vzhled zlepšit a snížit jejich viditelnost, je však třeba proceduru opakovat vícekrát než například v případě jizviček po akné.

Mikrojehličkování napomáhá rozpadu tkáně strií a i v tomto případě stimuluje produkci kolagenu.

Hyperpigmentace

Hyperpigmentaci čili nadměrnou pigmentaci spouští neobvyklá produkce melaninu z buněk melanocytů. Obvykle se objevuje u lidí s tmavší pletí, nicméně to nemusí být pravidlem. Často se objevuje v důsledku dřívějšího akné, zranění nebo příliš velkého slunění. Jak může použití dermarolleru pomoci v tomto případě? Mikrojehličkování napomáhá odstranění  a obnově svrchní vrstvy pleti, díky čemuž dojde i k obnově buněk melanocytů, které již pigment melanin mohou produkovat tak, jak mají.

Mikrojehličkování navíc zvyšuje absorpci aktivních topicky aplikovaných látek na zesvětlení pleti, čímž zvyšuje jejich účinnost a urychluje výsledný efekt. Na rozdíl od agresivních ošetření jako je mikrodermabraze, laserové ošetření či chemický peeling je mikrojehličkování bezpečné i pro osoby s tmavší pletí, protože po proceduře nedochází ani k hromadění pigmentu, ani jeho ztrátě, tedy hypopigmentaci.

Rozšířené póry

Rozšířené póry se nejčastěji nachází v oblasti nosu a tváří. Díky zvýšení produkci kolagenu, kterou mikrojehličkování vyvolává, může dojít ke stažení pórů a redukci jejich počtu. Protože je však třeba dermaroller používat pro viditelný účinek takřka každodenně, je vhodná šířka maximálně 0,25 mm.

Protože se nicméně epidermis sama obnovuje zhruba jednou za 30 dní, může se v důsledku toho problém s rozšířenými póry stále vracet. Bohužel, šíře pórů je dána geneticky a zbavit se tohoto problému kompletně je tedy velmi složité. Dermaroller však může být užitečným pomocníkem.

Starší články:
Proč jsou v pleti tak důležité přirozeně zvlhčující faktory? Abyste netrpěli xerózou
Problémy s pletí6.3.2017

Proč jsou v pleti tak důležité přirozeně zvlhčující faktory? Abyste netrpěli xerózou

Xeróza čili nadměrná suchost pleti je častým problém a v některém období života se s ní setká téměř každý. Běžná je sezónní xeróza, která se objevuje během chladných, suchých zimních měsíců.

Kde se bere zarudnutí očního okolí a jak proti němu bojovat?
Problémy s pletí19.2.2017

Kde se bere zarudnutí očního okolí a jak proti němu bojovat?

Co způsobuje zarudlé fleky pod očima, které vypadají, jako by byly tvořeny šupinkami kůže? Zarudnutí kolem očí je problém, který může pramenit z nedostatku spánku, dermatitidy, alergické reakce, ale i infekce a může mít i mnoho dalších spouštěčů.

Jídla, která sníte, mají vliv na to, kde se vám udělají pupínky. Zbavte se jich s přehledem
Problémy s pletí14.2.2017

Jídla, která sníte, mají vliv na to, kde se vám udělají pupínky. Zbavte se jich s přehledem

Tento trend se jmenuje face-mapping. O co v něm jde? Zjistit, jaký vliv mají jídla, která zkonzumujete, na to, kde se vám „vysemení“ pupínek.

Těhotenství zanechá na vaší pleti velké změny. Seznamte se s nimi
Problémy s pletí13.2.2017

Těhotenství zanechá na vaší pleti velké změny. Seznamte se s nimi

I když se často říká, že během těhotenství nastávající maminka jen září, bohužel to zdaleka není pravidlem. A navíc se vedle toho objevují i jiné, mnohem méně pozitivní změny kvality pleti.

Přesný návod: Pečujte o jizvy tak, aby byly po zhojení neviditelné
Problémy s pletí6.2.2017

Přesný návod: Pečujte o jizvy tak, aby byly po zhojení neviditelné

Jizvy jsou běžnou součástí života a ukázkovým příkladem toho, jak je lidská kůže dokonalá – dokáže se sama zhojit. Bohužel jsou také jizvy často neestetickou připomínkou zranění či problémů s pletí. Věděli jste ale, že můžete poměrně výrazně ovlivnit to, nakolik bude jizva viditelná? Stačí o zranění od prvních chvílí správně pečovat.