Jak dodat stárnoucím vlasům vitalitu?

Jak dodat stárnoucím vlasům vitalitu?
Rubrika: Péče o vlasy 24.03.2012
tisk

Stejně jako celý organismus a pokožka stárnou i naše vlasy. V dětství máme chmýří, které v dospívání sílí v husté vlasy a v pokročilém věku naše kštice stárne. Jak se takové stárnutí vlasů projevuje, a jak své vlasy účinně vyživovat?

Během života prodělávají vlasy mnoho změn. Původní jemné a tenké dětské vlásky postupně zesilují a přibývá v nich pigmentu. Konečný vzhled a kvalita nabývá až po skončení puberty, kdy se vlasy více mastí. V mládí rostou vlasy rychleji, ve stáří pomaleji, na rozdíl od chloupků v nose, obočí a chloupků na tvářích žen.
S přibývajícím časem dochází ke zpomalení buněčného metabolismu vlasu, zpomalení mikrocirkulace a buněčné výměny. Konečky vlasů jsou světlejší, jemnější, lámou se, ztrácejí lesk a jsou mdlé. Šedivění je záležitost individuální a dědičná. Je způsobeno ubýváním vlasového pigmentu, může se objevit již ve dvaceti letech. Náchylnější na šedivění jsou tmavé vlasy, světlé většinou šediví o mnoho později. Péče o vlasy - renokin
 
Rychlost stárnutí vlasů můžete ovlivnit péčí a výživou. Důležité je se o vlasy pravidelně starat a zbytečně je neničit. Speciální péči byste měli věnovat pokožce hlavy, jejíž zdraví a vitalita rozhoduje o hustotě a kvalitě vlasů . Důležité je používat kvalitní šampony, kondicionéry, masky či séra na vlasy s účinnými látkami. Doporučujeme sáhnout po přípravcích s využitím nanotechnologie.
Šampon obsahuje vyživující látky, jejichž účinnost však závisí na transportu do vlasu a pokožky hlavy. Molekuly těchto vyživujících látek jsou většinou tak velké, že jich skrz vrchní část vlasu či pokožky projde jen velmi málo a zbytek se s šampon smyje. Nanotechnologie pracuje na základě takzvaných nanokapslí, které uvnitř sebe uzavřou částice účinných látek, dopraví je srze vrchní vrstvu hluboko do vlasu i pokožky a tím zaručí jejich opravdový efekt. Nanotechnologii využívá například řada vlasové kosmetiky Renokin a mnoho dalších renomovaných značek. Pokud od svého šamponu či kondicionéru vyžadujete opravdový efekt, zkoumejte technologii, na základě které je zaručena jeho účinnost. 
Konec článku