Spálili jste na slunci? Pomůže vám vitamín E! Na jaké další problémy funguje?

Spálili jste na slunci? Pomůže vám vitamín E! Na jaké další problémy funguje?
Rubrika: Omlazení pleti 07.08.2015
tisk

Vitamín E alias Tokoferol je účinný antioxidant, který má na pleť a celý organismus až zázračné účinky, zvládne omlazení i pomoc při rozličných problémech. Tak proč ho ještě nepoužíváte?

Před jeho používáním je ovšem nejprve třeba vybrat si jeho správnou formu. Vitamín E lze samozřejmě konzumovat v potravě, jeho největšími zdroji jsou ořechy, semínka, rostlinné oleje a obilné klíčky. Pak se také můžete spolehnout na doplňky stravy, které vám jej dodají rovnou v čisté formě. Čím je vitamín E tělu tak prospěšný? Chrání buňky proti stárnutí, má protirakovinné účinky, podporuje správné fungování a zdraví reprodukčních orgánů a nervového systému.

Ne každý ovšem ví, jaké jsou jeho účinky na pleť. Jsou jedním slovem úžasné! Pořídit si ho můžete třeba ve formě kapslí obsahujících čistý vitamín E nebo jako olej. V obou případech se aplikuje přímo na pleť. Teď už se ale pojďme podívat na to, s čím vším vám tokoferol pomůže.

Monoderma E5 Čistý vitamín E 5% (Tokoferol) je pro vaši suchou a podrážděnou pleť nejlepší volba. Redukuje zánět a podráždění, uleví od jejich projevů. Má silný hydratační účinek, pokožku tedy okamžitě zbavuje šupinek. Navíc podporuje v kůži procesy hojení a omezuje tvorbu jizev.
Skladem
Cena: 485 Kč

Jeho pravidelná aplikace dokáže zlepšit texturu pleti a napomáhá se jí zbavit rozličných problémů:

Hydratuje pleť

Tokoferol lze použít i jako náhradu za různé krémy a mléka, které jsou plné různých mnoha zbytečných látek (například parfemace, parabenů či alkoholu), jež mohou při dlouhodobém používání pleť dráždit a dokonce přesušovat. Nejen, že pleť vitamín E hydratuje, ale jelikož je silný antioxidant, usnadňuje regeneraci pleti. Pro příliš suchou pleť je možné vitamín E smíchat s olivovým olej a poté aplikovat. Protože se ovšem jedná o směs poměrně hutnou, je ideální nanášet ji, až když si jdete lehnout do postele jako noční péči.

Omladí vás

Jak pleť stárne, produkce kolagenu v pleti se zmírňuje, čímž dochází k tomu, že pleť ztrácí svou pevnost a elasticitu. Nezdravá strava, znečištění a vystavení chemikáliím může tento proces stárnutí ještě více urychlit, přičemž pleť je pak povislá a zašedlá, s jemnými linkami a vráskami. Chcete-li tento proces zvrátit, nebo alespoň pozastavit, sáhněte po tokoferolu. Díky obsahu antioxidantů jeho pravidelná aplikace napomáhá vyhlazovat vrásky a linky, ale působí i jako prevence proti jejich dalšímu rozvoji. Pleť navíc udržuje pevnou a rozzářenou.

Pryč s rozpraskanými rty a opary

Protože vitamín E zajišťuje dostatečné zvlhčení, napomáhá předcházet suchým rtům. Svými dalšími vlastnostmi působí jako prevence před vyrašením oparu, čímž poskytuje úlevu od pocitů štípání a bolesti, které jeho vznik doprovází.

Zbaví vás jizev

Tokoferol napomáhá rychlejšímu blednutí jizev, je považován za jeden z nejlepších bojovníků při nechirurgické eliminaci jizev od popálenin či akné. Pár kapek vitamínu E aplikovaných a vmasírovaných do pleti postižené jizvami dokáže zázraky bez ohledu na to, zda se jedná o jizvy nové či staršího data. Krouživou masáží zajistíte průnik vitamínu do spodních vrstev pokožky a aktivizaci jeho účinků na zjizvenou tkáň. Vhodná je každodenní aplikace.

Redukuje strie

I strie jsou jizvy. Hodně lidí věří, že když už se jednou „urodí“, máme je na celý život. Nicméně to tak nemusí nutně být. Pravidelná topická aplikace tokoferolu na strie zajistí jejich vyblednutí a menší viditelnost. Pro ještě větší účinnost můžete vitamín E smíchat s čerstvou šťávou z citronu. Výslednou směs vmasírujte do postižené oblasti a nechte půl hodiny působit. Rozdíl ve vzhledu pokožku zaznamenáte hned po odmytí, nicméně měsíční kůra zajistí vskutku významnou změnu.

Spálili jste se? Nevadí

Menší spáleniny od sluníčka dokáže vitamín E spolehlivě zaléčit. Při topické aplikaci je okamžitě absorbován do dermis, kde zhojí poškození způsobené ultrafialovým zářením. Aby byla pleť opravdu regenerována, v případě spálenin od sluníčka je vhodné aplikovat tokoferol na pleť dvakrát denně.

Tokoferol si ovšem dokáže poradit i se složitějšími případy, hojivě působí na kůži postiženou klasickými popáleninami. Jen je třeba jej aplikovat až ve chvíli, kdy se již kůže od popálení zchladí.

Léčí ekzém a psoriázu

I projevy tak nepříjemných kožních chorob jako ekzém či psoriáza dokáže vitamín E zmírnit. Nejprve je v těchto případech samozřejmě třeba vyzkoušet toleranci přípravku kůží.

Konec článku