Sedm profesionálních tipů pro péči o pleť

Sedm profesionálních tipů pro péči o pleť
Rubrika: Omlazení pleti 23.12.2011
tisk

Nyní vám v sedmi krocích poradíme, na co hledět při péči o vaši pleť na obličeji a dekoltu. Čtěte dále...

Jak často mohu na pleť používat peeling?

Kosmetický peeling byste měli používat jednou až dvakrát týdně. Kdo má velmi suchou a citlivou pokožku, neměl by peeling použít víc než jednou za dva týdny. Peeling obsahující ovocné kyseliny nebo chemický peeling si pořiďte pouze po konzultaci s vaším dermatologem (vzhledem k jejich koncentraci a hloubky působnosti se z pravidla doporučují  použít jen jednou ročně).
 

Může dojít k „přepečování“ o mou pleť?

Ano! A to díky častému střídání produktů a nebo díky nanašení velkého množství krému. To se může projevit začervenáním pleti a nebo pupínky v oblasti brady a rtů. Pokud k tomuto dojde, nechte si od svého kožního lékaře předepsat antibiotickou mast a následujících 6 týdnů se vyhněte líčení, čistícím prostředkům apod.
 

Jak důležitá je čistící pleťová voda?

K získání čisté pleti patří používání pleťové vody dvakrát denně. Na čistou pleť bude lépe působit váš pleťový krém. Pleťovou vodu s alkoholem používejte pouze v případě, že máte velmi zněčištěnou pleť (akné, póry...) a je potřeba, aby alkohol na tyto problémy zaútočil a vysušil je.
 

Působí přírodní přípravky stejně jako ty „klasické“?

Ze zásady ano. Ale POZOR! Díky chybějícím konzervačním látkám může přírodní kosmetika způsobit rychlé šíření bakterií. Takže pokud se rozhodnete používat přírodní produkt, nenanášejte ho pomocí konečky prstů, ale špachtličkou k tomu určenou. Ženy s citlivou pokožkou mohou být po používání přírodního krému velmi citlivé na světlo.
 

Od kdy bych měla používat krém na vrásky?

Krémy a jiné výrobky proti vráskám můžete používat již od svých 25ti let. Velmi účinné jsou krémy s antioxidanty jako vitamín C nebo Coenzym Q10, které neutralizují volné radikály jako stres, vliv životního prostředí, slunce nebo kouření. Na suchou pokožku jsou doporučené krémy s vysokou hydratací, které udrží pleť hydratovanou. Kdo tráví hodně času v přírodě, měl by používat přípravky minimálně s faktorem 15. UV záření je z velké části zodpovědné za stárnutí kůže.
 

Jak zůstane můj dekolt hezky hladký?

Péče o dekoltMěli byste zamezit intenzivnímu opalování. Nicméně krém s vysokým faktorem může předcházet poničení kůže. Hlavně si na dekolt nenanášejte žádný parfém. Může dojít ke vzniku hnědých pigmentových skvrn. Kouření a spaní na boku také napomáhá ke vzniku vrásek na dekoltu.
 

Mohu používat tentýž krém celý rok?

Při péči o pleť berte ohled na to, jaké je roční období. Na podzim a v zimě potřebuje každá pokožka důkladnější péči používáním krémů obsahující oleje. Na jaře a v létě používejte krémy na jemné olejové a vodní bázi.
Konec článku