Peeling skrz na skrz

Peeling skrz na skrz
Rubrika: Omlazení pleti 16.02.2014
tisk

Peeling je jedna z kosmetických procedur, které mají za úkol navrátit pleti její zářivost a jas. Naše pleť se sice po určité době obnovuje sama, vytváří si stále nové a nové buňky, které prostupují vrstvami kůže až napovrch, kde rohovatí. Ale právě ty odumřelé, zrohovatělé a staré buňky působí tak, že naše pleť vypadá unavená, šedá a mdlá.

Proto tu máme účinnou pomoc v podobě peelingu. Tuto kosmetickou proceduru můžete provádět pravidelně jednou za týden či dva, záleží na typu pleti. Odměnou je pak hladká a svěží pokožka.  Jaké máme tedy druhy peelingů a co nám mohou dopřát?
 

PeelingMechanický peeling

Tento druh peelingu funguje na jednoduchém principu abrazivních (brusných) částic různých velikostí, které jsou obsažené v krémech nebo mycích gelech. Nejčastěji se používají drcené mandlové skořápky, ale také mořský písek či mletá pemza. Nejen že svou abrazí odstraňují odumřelé buňky a mají funkci hloubkového čistění, navíc také zlepšují prokrvení kůže jemnou masáží. Nehodí se však pro velmi citlivou a suchou pokožku. 
 

Chemický peeling

Pracuje především s chemickými vlastnostmi slabých kyselin, které pronikají do horních vrstev kůže, čímž uvolňují odumřelou tkáň a podporují odstranění a rychlejší obnovu kožních buněk. Zlepšuje se tak elasticita a hydratace kůže, snižuje se produkce mazu a pleť je zářivější. 
 
Dělí se na tři typy:
Povrchový (do hloubky 0,06 mm, hojí se cca 3 až 5 dní).
Střední (do hloubky 0,45 mm, hojení trvá až 10 dní).
Hloubkový (do hloubky 0,6 mm, reepitelizace trvá až 12 týdnů).
 
Chemický peeling je druhem peelingu, který by se neměl zkoušet na vlastní pěst, ale pouze po konzultaci s odborníkem. Ten vám doporučí na váš problém konkrétní přípravek, počet ošetření a poučí vás o celkové době na zotavení. Pro tento kosmetický omlazující zákrok můžeme doporučit peeling Medik8 TCA s kyselinou trichloroctovou. Je to jeden z nejúčinnějších středních až hloubkových peelingů. Tento peeling najdete pouze u proškolených lékařů. Pronikne až do horní papilární dermis. Je to velmi silná chemická látka, která koaguluje proteiny v pokožce, což následně vede k odstranění vrstev pokožky. Dochází tak k redukci závažných kožních problémů jako jsou hluboké jizvy, vrásky, pigment a akné třídy IV.
 

Ultrazvukový peelingUltrazvukový peeling

Patří k nejmodernějším metodám čištění pleti, účinkuje pomocí vysokofrekvenčních vibrací ze speciální ultrazvukové špachtle. Tyto vibrace účinně čistí póry a odstraňují povrchové odumřelé buňky, zároveň jemně masírují pleť. Čištění pleti tímto způsobem působí příznivě i na cuperosu, což jsou dobře známé popraskané žilky, a mimo jiné i zlepšuje hydrataci pokožky či léčí akné. Tato peelingová procedura se provádí v kosmetických salonech, doma se nedoporučuje. Jeho velkou výhodou je bezbolestnost a hodí se pro jakýkoliv typ pleti. 
 
Peelingem můžeme odbourat nejen odumřelé buňky, ale také spoustu jiných nedostatků. Můžeme jimi omezit nežádoucí pigmentaci, vrásky, jizvy, ... Nezapomeňte, že po peelingu je naše pleť „obnažená“, je to tedy ideální čas, aby se hlouběji dostaly aktivní složky v krémech a sérech, tak toho využijte! Vhodná jsou například jakákoliv séra od značky Medik8, jejichž složení je klinicky testováno a vhodné pro citlivou pokožku. 
Konec článku