Nanočástice vás zbaví vrásek a zpevní pleť. A potvrzují to klinické studie!

Nanočástice vás zbaví vrásek a zpevní pleť. A potvrzují to klinické studie!
Rubrika: Omlazení pleti 24.12.2019
tisk

Kolagen či kyselina hyaluronová v kosmetice zlepší hydrataci kůže a zjemňují ji. S omlazením pleti a redukcí vrásek toho ale moc nenadělají. Na to je třeba v hlubších vrstvách kůže spustit novotvorbu kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové. Jak toho docílit? Vsaďte na nanotechnologie, konkrétně na nanočástice zlata s oligomery kyseliny hyaluronové. Jejich účinek potvrzují klinické studie!

Základními složkami kůže jsou kolagen, elastin a kyselina hyaluronová. „Kolagen se stará o její strukturu a pevnost, elastin zajišťuje její pružnost a kyselina hyaluronová je zodpovědná za hydrataci a objem. S přirozeným stárnutím organismu ale těchto důležitých složek ubývá, což se projevuje viditelným stárnutím pleti v podobě vrásek, jemných rýh, povolených kontur a hrubnutím pokožky,“ vysvětluje dermatoložka Simona Felšöová. A topicky aplikovaná kosmetika s tím mnohdy nic nezmůže.

Omlazení díky nanočásticím

Na omlazení pleti ale nemusíte rezignovat. Jen je třeba volit takové aktivní látky, které nepůsobí na kůži jen na jejím povrchu, ale fungují hlavně uvnitř ní. Jak popisuje MUDr. Simona Felšöová, dokáží to například nanočástice, konkrétně nanočástice zlata, na které jsou navázány stovky molekul kyseliny hyaluronové. Zlato dopraví oligomery kyseliny hyaluronové do svrchní vrstvy kůže - epidermis.

„Aktivace receptorů na kožních buňkách pomocí nanočástic zlata s oligomery kyseliny hyaluronové vyšle signál k tomu, aby začaly produkovat větší množství kolagenu, elastinu a endogenní, tedy tělu vlastní, kyseliny hyaluronové,“ popisuje dermatoložka. Samozřejmě se nejedná o jednorázovou záležitost, ale jak potvrzují klinické studie, již během 28 dní aplikace se nárůst množství kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové viditelně projevuje – pokožka je jemnější, lépe hydratovaná a vrásky redukované.

Potvrzeno studiemi!

  • Vyhlazení vrásek o 25 %
  • Zjemnění pleti o 27 %
  • Zvýšení hydratace o 15 %

Shrnutí dvojitě slepé klinické studie potvrzené placebem

Nemusíte mít obavy, že by se nanočástice zlata hromadily v kůži. MUDr. Simona Felšöová osvětluje, že kůže je odlučuje přirozeným procesem exfoliace (olupování). I to si španělský výrobce kosmetiky s nanotechnologií Endor prověřoval v rámci klinických studií. Co zjistil? Už po 24 hodinách od aplikace není v kůži zlato patrné.

Nejen na omlazení

Nanočástice zlata ale zdaleka nepůsobí jenom proti vráskám. „Protože nárůst kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové zpevňuje a vyhlazuje pleť,  nanočástice zlata jsou účinné i ve zmírnění celulitidy,“ říká MUDr. Simona Felšöová. Krém pro redukci celulitidy a oční krém Endor už dokonce díky svému účinku získal prestižní ocenění Beauty Shortlist Awards udělované editory britských kosmetických časopisů za nejlepší produkt ve své kategorii v roce 2019!

Konec článku