Jak se starat o pleť ve věku od 20-ti do 50-ti let

Jak se starat o pleť ve věku od 20-ti do 50-ti let
Rubrika: Omlazení pleti 24.12.2011
tisk

Ať už je Vám 20, 30, nebo i 50 let, máme pro Vás zajímavý souhrn tipů pro péči o vaši pleť. Každá žena může být ještě hezčí a mladší, když ví jak na to ;)

Ve svých dvaceti: Ochrana a obnova

Vystavování slunci a dlouhé noční párty způsobují na vaší pleti spoušť. Mladá pleť je ale vybavená přirozenými „ničiteli“ těchto škůdců jako jsou  hektický rozvrh, opalování, znečištěné ovzduší, nekonečné večírky a kouření. Nicméně častým působením těchto faktorů dochází k rychlejšímu stárnutí kůže, a proto by i slečny ve věku od dvaceti let měly pečovat o svou pleť. Bohatě postačí hydratační krém a ve slunné dny krém s faktorem 30, oba nejlépe s účinnými antioxidanty.
 

Ve svých třiceti: Peeling a regenerace

Péče o pleť ve 40 letechDíky ubytku kolagenu a elastanu objevuje většina žen v tomto věku na své pleti jemné vrásky. „Samoregenerace“ kůže funguje čím dál pomaleji, pleť vypadá unaveněji a získává nerovnoměrný vzhled. Ženám v tomto věku se doporučuje používat denně osvědčené výrobky obsahující dostatek kolagenu a elastinu , stejně jako peptidů a vitaminu A. Nezbytnou součástí je také používání peelingu přibližně 2x týdně.
 

Ve svých čtyřiceti: Vyplnění a zklidnění

Ve svých čtyřiceti si všimnete zjemňování a ztenčování vaší kůže. Rozhodně byste měla vyzkoušet kyselinu hyaluronovou, která vyplní vaši pleť „zevnitř“.  Kyselina hyaluronová se váže na vodu a pojme přibližně tisícinásobek váhy vody. Navíc se přirozené vyskytuje v lidském těle - tak jak jinak a lépe podpořit vaši pleť a obnovit jeji pružnost...
 

Ve svých padesáti: Hydratace a výživa

Díky hormonálním změnám, ke kterým dochází v tomto věku, může vaše pleť rychleji vysychat a slábnout. Kůže potřebuje v tomto období dostatek glycerinu nebo ceramidů, které jsou extrémě hydratační a také napomáhají obnovovat přirozenou hydrataci pleti. 
Konec článku