Retinol 3TR Sérum pro omlazení pleti s 0,3% vitamínem A

Zredukujte jemné vrásky a rozjasněte svoji pleť, zatímco si v noci budete užívat spánku! Vitamínové sérum s obsahem Retinolu a Tokoferolu vám v tom bude skvělým spojencem. Jeho účinnost a oblibu dokazuje i to, že ve Velké Británii vyhrál Silver Aesthetic Award (stříbrné místo) za nejlépe prodávaný maloobchodní produkt. Pojďte „do něj“ taky!

Podrobnější informace
Určeno pro věk:
0 20 30 40 50 60+
Určeno pro pleť:
Retinol 3TR
Netestováno na zvířatech
Ikona - Netestováno
100% vegan
Ikona - 100% vegan
Cena: 900 Kč

Skladem

STOP! vráskám

Ocenění výrobku

Retinol 3TR je účinné noční sérum, které obsahuje vitamín A a vitamín E. Díky vysokému obsahu těchto účinných vitamínů dokáže podpořit produkci kolagenu a kyseliny hyaluronové, což vede k redukci jemných vrásek. Vitamín E je navíc známý jako jeden z nejlepších antioxidantů současnosti, pomáhá chránit pokožku před poškozením volnými radikály a navíc ji vyváženě hydratuje. Po pravidelné aplikaci bude Vaše pokožka vyživená a rozjasněná.

Řešení i pro citlivou pleť

Pokud váháte, zda si tento přípravek můžete dovolit, protože máte citlivou pleť, vězte, že není důvod k obavám. Retinol 3TR stejně jako další přípravky značky Medik8 neobsahuje parabeny a není parfemovaný, takže nezpůsobuje žádné alergické reakce. Už nehledejte krém s retinolem. Našli jste účinnější sérum.

Pracuje, zatímco vy spíte

 • Omlazení pokožky přes noc
 • Redukce jemných vrásek
 • Zlepšení textury pokožky
 • Rozjasnění pokožky
 • Antioxidace
 • Minimální podráždění díky postupnému uvolňování
 • Koncentrace 0,3 % retinolu zaručí efektivní redukci vrásek
 • Díky technologii enkapsulace se retinol uvolňuje postupně, a tím pádem neirituje pokožku

Šampion, co zůstává účinný i rok po otevření

 • Ocenění Silver Aesthetic Award ve Velké Británii za rok 2012
 • Sérum obsahuje pouze stabilní all trans Retinol, takže účinnost je zachována dlouhodobě
 • Medik8 vyrábí tento produkt za speciálních podmínek, aby dosáhl expirace 12 měsíců po otevření
 • Unikátní spojení 2 velmi účinných vitamínů A a E

Pleť jako samet

 • Sérum je pouze na bázi jojobového oleje, protože na bázi krému (krém obsahuje vodu) by nemohlo být účinné
 • Velmi příjemná aplikace pomocí kapátka přímo na pokožku
 • Po vstřebání je pokožka hydratovaná a rozjasněná, není vysušená
 • Neobsahuje parabeny, konzervační látky a není parfemován

Anti-aging pro všechny typy pleti

Sérum Retinol 3TR je určeno pro muže a ženy a pro všechny typy pokožky.

Složení, které likviduje vrásky

0,3% all trans Retinol:
Tento speciálně vyvinutý Retinol napomáhá tvorbě kolagenu, zlepšuje texturu pokožky a navyšuje její hydrataci. Navíc se jedná o jeden z mála stabilizovaných vitamínů s dlouhodobou účinností.

Tokoferol:
Neboli vitamín E je nejznámější antioxidant, který pomáhá chránit pokožku před poškozením volnými radikály.

Jojobový olej:
Oba vitamíny jsou uloženy v jojobovém oleji, který patří mezi nejlepší konzervanty a navíc mezi nejkvalitnější oleje vhodné pro pokožku. V jojobovém oleji je zachována účinnost obsažených vitamínů.

Omlazení za 17 kaček

Balení o objemu 15ml vydrží alespoň 50 použití při nanášení na celý obličej. Jedno použití tak vyjde asi na 17 Kč.

Aplikujte na noc

Retinol 3TR můžete nanášet na celou oblast obličeje. Doporučujeme používat 1x denně večer na odlíčenou pokožku. Naneste dostatečné množství na prst nebo přímo na pokožku (1 kapka = 1 cílová oblast) a jemně vmasírujte. Nechte sérum vstřebat, poté můžete nanést jiné přípravky dle potřeby.

Nemáte s retinolem zatím zkušenost?

Vzhledem k silné koncentraci obsaženého retinolu doporučujeme používat následujícím způsobem, aby si pokožka postupně mohla zvyknout:

 • První 2 týdny: aplikujte každý třetí den
 • 3. a 4. týden: aplikujte každý druhý den
 • Po prvním měsíci používání můžete již aplikovat každý den.

Toto sérum se také doporučuje jako příprava 14 dnů před chemickým peelingem.

Upozornění: Produkty s obsahem vitamínu A nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy.

Vložte svůj dotaz

Vložení komentáře

Tereza

15.07.2020 00:28

Dobrý den, jsem asi měsíc po mikrojehličkování, čímž jsem chtěla řešit rozšířené póry, hrubou strukturu pleti, začínající vrásky. Bohužel efekt, jaký jsem čekala se nedostavil. Respektive efekt byl stejný jako po kosmetickém ručním čištění pleti, ale s tím rozdílem, že se pleť déle hojila a než se stihla zahojit, byla ve stavu jako před zákrokem - opět zanešené rozšířené póry, mdlá unavená pleť, nerovnosti. Rozhodla jsem se proto vyzkoušet něco jiného. Je mi 30 let, pleť je navíc spíše citlivější a smíšená. Na toto sérum jsem dostala mnoho doporučení. Nemám s retinolem žádné zkušenosti. A nevím, zda je lepší začít s tímto 3 TR a nebo s retinolem 3 TR+ intense (Má 3 TR+ Intense nějaké nevýhody oproti tomuto?). Dále mě napadlo, že bych možná mohla nejdříve použít Monodermu A15 a pak plynule navázat jedním z těchto sér. Dokážete mi prosím poradit?

Katarína Sedliačiková, Produktový manažer Medik8 - Medaprex, s.r.o.

15.07.2020 09:28

Dobrý den,

mezoterapii byste měla absolvovat cca 3x, aby byl výsledek opravdu vidět. Další faktor je, kdo Vám a jakým způsobem aplikovat toto ošetření. Medaprex tento zákrok nabízí a výsledky jsou úžasné.

Pokud máte citlivou pleť, ve Vašem případě bych nezačínala z výše navrhovanými vitamíny A, ale zvolila Crystal retinal 1, který je určen přesně pro Vaši pleť.

Navíc bych navrhovala tyto produkty: Gentle cleanse na čištění pleti + Daily refresh balancing toner. Poté Hydru B5 a denní krém s SPF.

S pozdravem,

Karolína Říhová

17.06.2020 11:57

Dobrý den, do jaké fáze večerní rutiny tento vyrobek zařadit, když používám kyselinove serum a poté hydratacni krem. Děkuji za odpověď

Katarína Sedliačiková, Produktový Manažer Medik8 - Medaprex, s.r.o.

17.06.2020 14:11

Dobrý den,

bohuzel jste neuvedla, o jake kyselinove serum se jedná, jeho složení, % a jeho texturu.

Ale pokud by se jednalo o složení lehkých kyselinek a vodovo-gelové textury, nanášíte jej jako první, poté Retinol 3TR od Medik8 a jako finální fáze hydratační krém.

S pozdravem,

Eva L

07.10.2019 04:11

Dobrý den, používám pleťové oleje-arganový a opunciový. Je možné kombinovat s tímto sérem? A jak používat? Nejdřív olej a pak sérum, nebo opačně? Děkuji

Katarína Sedliačiková, Produktový Manažer - Medaprex, s.r.o.

09.10.2019 20:55

Dobrý den,

 

ano, toto sérum lze kombinovat s výše zmíněnými produkty. 

Nejprve na čistou pleť aplikujtete Retinol 3 TR a poté další oleje.


S pozdravem,

Adéla Š.

21.09.2019 12:35

Dobrý den, rada bych se zeptala je mi 27 let mám smíšenou pleť se sklonem k problematické, používám čistící gel intense, Control pads polštářky a hydra b5 intense, měla jsem 2 měsíce A vitamín od Monodermy a teď bych ráda zkusila místo toho buď Retinol 3TR nebo Crystal retinal 1 či 3, mohu poprosit o radu co by bylo pro mě vhodnější a případně jaký je rozdíl mezi přípravky retinolem a crytal retinolem? děkuji

Katarína Sedliačiková, Produktový Manažer - Medaprex, s.r.o.

23.09.2019 13:04

Dobrý den,

 

rozdíl mezi Retinolem 3TR a retinalem crystale 1 a 3 je ve složení a síle rotinoidů.

Vysvětlím, jak se přeměňuje na retinaldehyl a poté na kyselina retinovou.

Retinl 3TR obsahuje 0,3 % retinolu a doporučuje se začátečníkům. Věk cca 20-28 let věku.

Crystal retinal 1 obsahuje 0,1 % retinaldehydu, což je o stupeň vyšší molekula, než samotný retinol. Doporučuje se mladým lidem pod 20 s hormonálními problémy, tvorbou akné a nebo pro citlivou pleť.

Crystal retinal 3 je již pro klientelu, která již má zkušenosti s retinalem 1 nebo retinolm 3,6,10 a + a pohybuje se věkově 25-30 let věku.

Ve vašem případě bych Vám doporučila Retinol 3TR intense, kde je i skvalan a klimbazol, pro vyšší hydrataci a podporu samotného vitamínu A.

Lenka

07.08.2019 13:42

Dobrý den, lze toto sérum užívat současně s řadou proti rozšířeným pórům? Pore Minimising Tonic, Pore Cleanse Gel Intense atd. Je mi 30 let, mám problematickou, přesto sušší pleť, rozšířené póry a nezánětlivé akné v oblasti tváří a lícních kostí. Po prostudování vaší nabídky by mi asi nejvíce vyhovovaly právě tyto produkty. je to tak správně?

Katarína Sedliačiková, Produktový Manažer - Medaprex, s.r.o.

12.08.2019 11:14

Dobrý den,

Ano, Váš výběr je naprosto správný.

Jen bych Vám doporučila nasadit hydrataci, jelikož ta mi tam chybí, vzhledem k suchším místům a to ve formě Hydr8 B5 Intense séra. Ten si aplikujte vždy jako první ráno i večer před aplikací jakýchkoliv olejových a gelových sér a krémů.

S pozdravem,

Ilona

12.03.2019 10:43

Dobrý den, může se kombinovat sérum s chemickými peelingy za pomoci ovocných kyselin? Předem děkuji za odpověď

katarina Sedliacikova - Medaprex, s.r.o.

12.03.2019 11:33

Dobrý den,

 

Ano, retinol se doporučuje i jako kúra 14 dní před a 14 dní po chemickém peelingu, pro zvýšení efektivnosti a účinnosti samotného peelingu.

 

S pozdravem,

Adéla

29.08.2018 16:04

Dobrý den, dá se prosím kombinovat sérum retinol 3TR a dermaheal DeAkni, pokud může co dát jako první? Děkuji za odpověď

Michaela Fojtáchová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

30.08.2018 09:46

Dobrý den Adélo,

 

ano, oba produkty můžete kombinovat a pokud je použijete za sebou, tak nejdříve naneste Retinol 3TR a až poté Dermaheal DeAkni, pozor ale, vitamín A Retinol 3TR se smí používat jen večer. Produkt DeAkni můžete ráno i večer.

Lenka

18.05.2018 22:29

Michaelo, ještě k dotazu níže... Na čištění používám poreCleanse Gel a Jarischovu vodu z lékárny místo tonika. Je to špatně?

Michaela Fojtáchová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

24.05.2018 16:46

Dobrý den Leni,

 

bohužel Vámi zmiňovaný produkt neznám a nedokážu posoudit. Někdy se může stát, že obsažené látky jednoho produktu mohou zneutralizovat aktivní látky jiného produktu, za které platíte nemalou sumu. Obecně platí, že jedna značka navrhuje své produkty tak, aby se právě daly navzájem kombinovat. Doporučila bych Vám vyzkoušet náš toner - Daily Refresh Balancing Toner, který odstraňuje zbytky čistidla, hydratuje pokožku, sjednocuje ji a připravuje na rovnoměrnou absorpci sér a přitom nepoškozuje ochrannou barieru pokožky.

Kristýna Ronková

18.05.2018 11:28

Dobrý den, je vhodné užívat retinol v létě a přes den? Nebo spíše na noc? Děkuji.

Michaela Fojtáchová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

18.05.2018 13:14

Dobrý den,

 

Retinol 3TR, stejně jako většina produktů s vitamínem A, se používá jen a výhradně na noc (výjimkou je například supersérum r-Retinaote, které lze použít i přes den díky patentované molekule retinyl retinoát). Retinol 3 TR můžete používat i v létě, ale je třeba chránit se pak přes den krémem s SPF faktorem, doporučuji Vám produkt Advanced Day total Protect.

Lenka

14.05.2018 20:40

Dobrý den, používám Retinol 3TR na noc a C-Tetra + Beta Moisturise přes den. Potřebovala bych poradit Hydratační krém na noc pro mastnou pleť a denní krém s SPF místo BM pro mastnou aknózní pleť. Chtěla bych totiž používat Retinol i v létě a měla bych tedy pleť chránit někým produktem s SPF. Děkuji

Michaela Fojtáchová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

15.05.2018 11:42

Dobrý den Lenko,

 

na mastnou aknózní pleť bych Vám doporučila především správný produkt na čištění a to Clarifying Foam, používejte ráno i večer a následně naneste pomocí tamponku Daily Refresh Balancing Toner, který odstraní zbytky čistidla a pleť sjednotí a připraví na absorpci sér. Pak můžete požívat produkty, jak uvádíte, včetně matujícího podkladového krému Beta Moisturiser. Následně po něm naneste Advanced Day Total Protect s SPF faktorem 30.

Veronika Gabrielová

10.11.2017 15:06

Dobrý den, používám ráno sérum s vitamínem C a večer tento retinol. Po týdenním používání se mi nad horním rtem objevila mírná vyrážka,která není příliš začervenalá, ale svědí. Je možné, že pleť takto reaguje na retinol? Jinak zlepšení pleti je velice znatelné a jsem moc spokojená. Přes den používám La Roche-Posay Redermic krém s SPF25.

Michaela Fojtáchová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

17.11.2017 18:04

Dobrý den paní Gabrielová,

 

s retinolem se musí začít postupně. První 2 týdny: aplikujte každý třetí den. 3. a 4. týden: aplikujte každý druhý den. Po prvním měsíci používání můžete již aplikovat každý den. Doporučuji Vám na chvíli s používáním přestat, až vyrážka zmizí, můžete začít s postupným dávkováním.

Iva M.

25.07.2017 13:18

Dobrý den, mám zájem o používání Retinolu. Mám hrubou masitou pleť, která dost snese, používala jsem 40% kyselinu mandlovou bez jakéhokoliv podráždění,opravdu musím začít Retinolem 3 TR, nebo mohu použít hned Retinol 6 TR?

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

26.07.2017 15:51

Dobrý den, Ivo,

výrobce opravdu doporučuje začít používat nejprve Retinol 3 TR, aby nedošlo k podráždění pleti a mohla si na vitamín A zvyknout. Navrhuji používat 1 lahvičku Retinol 3 TR  apotom přejít na vyšší koncentraci.

Petra Š.

17.07.2017 13:47

Dobrý den, kosmetička mi doporučila retinol k odstranění mílií v obličeji. Pomůže potírání vaším sérem k úplnému odstranění již vytvořených mílií? Děkuji za odpověď. P.

Marie K.

13.11.2016 16:15

Dobrý den. prosím, poraďte mi, jaké přípravky používat, aby se mi netvořily mílie. Děkuji. M.K.

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

14.11.2016 09:09

Dobrý den, Marie,

jednou z příčin tvorby milií je nedostatečné nebo nesprávné čištěné pleti. Doporučila bych Vám vybrat si vhodný čisticí přípravek dle typu Vaší pleti. Redukci milií navíc podporují přípravky obsahující retinol, např. sérum Retinol 3 TR.

Nikola

30.01.2016 04:17

Dobrý den, mam na prsou strie od puberty (je mi 24) zkoušela jsem různé krémy a zatím vsechny zklamaly. Je tento opravdu tak účinný?

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

01.02.2016 16:04

Dobrý den, Nikolo,

strie se řadí mezi velmi komplikovaný druh jizev, které je velmi obtížné odstranit pouze topicky aplikovanými přípravky. Doporučila bych Vám navštívit kliniku, která má přístroj pro odstranění jizev, a domluvit se u nich na ošetření. Jako podpůrnou domácí péči o jizvy potom doporučuji silikonový gel New Gel+E, který je zaměřený na redukci jizev.

Gabriela Hanáková

22.03.2015 10:09

Dobrý den, s výrobkem jsem spokojená, používám zároveň i Retinol eye. Používám každý večer na noc již 3 měsíce. Doporučujete měsíční pauzu - můj dotaz zní, jak uchovávat zbytek produktu, nevypotřebovala jsem celou lahvičku. A platí přerušení aplikace i pro retinol eye? Předem díky za odpověď.

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

24.03.2015 10:19

Dobrý den, Gabrielo,

retinolové přípravky od Medik8 (Retinol Eye TR, Retinol 3 TR, Retinol 6 TR i Retinol 10 TR) můžete používat dlouhodobě. Doporučuje se přerušit jejich aplikaci pouze v letním období, kdy je pokožka vystavována velmi často intenzivnímu slunečnímu záření a vzhledem k exfoliačním účinkům retinolu by mohlo dojít k nežádoucí pigmentaci. Již otevřené výrobky je možné uchovávat při běžné pokojové teplotě. Jsou funkční po dobu 12 měsíců od otevření. Proto se nemusíte obávat, že by ztratily svou účinnost.

Hana

03.01.2015 19:29

Dobrý den, po porodu se mi udělaly v oblasti lícních kostí a tváří mílie. Mám smíšenou pleť s občasnými nedokonalostmi a černými tečkami a je mi 29let.Pleť podstivě čistím, používám peeling, snažím se jít zdravě a dodržovat pitný režim. Pomůže mi sérum odstranit zmíněné mílie a celkově pleť zlepšit? Předem děkuji za odpověď.

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

06.01.2015 09:56

Dobrý den, Hano,

na boj s černými tečkami bych Vám doporučila velmi účinný produkt poreCleanse gel. Čistí hloubkově ucpané póry a současně reguluje množství mazu na pokožce. Retinol 3 TR je produkt na bázi oleje a ne všem, kteří mají smíšenou pleť, může vyhovovat. Jako alternativu bych Vám doporučila produkt Monodermá A15, který rovněž obsahuje retinol (0,15 %),. Podporuje jemné olupování pleti, významně zlepšuje její kvalitu a má protizánětlivý účinek. Pro optimální výsledky je vhodné používat jej po dobu 2-3 měsíců, tzn. 2-3 balení, a následně udělat alespoň měsíc pauzu. Poté dle potřeby opět nasadit stejnou kúru.

Klára

28.11.2014 18:08

Dobrý den, je lepší na aknózní pleť, hlavně na ucpané a rozšířené póry užívat Retinol 3TR nebo Monodermu A15? Uvádíte zde, že produkt Retinol 3TR má vyšší koncentraci retinolu... Děkuji za odpověď

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

01.12.2014 13:33

Dobrý den, Kláro,

oba produkty jsou velmi dobrými bojovníky proti akné. Vzhledem k tomu, že Retinol 3 TR obsahuje vyživující jojobový olej, který ale neucpává póry ani jinak pokožku nezatěžuje, mohl by se zdát pro mastnější typ pokožky mastný. Doporučila bych tedy na redukci akné použít čistý vitamín A v podobě Monodermá A15. Ideální je absolvovat 2měsíční kúru, při které se užívá jedna ampulka vždy večer na očištěnou pokožku. Prvních cca 10 dní může dojít ke zhoršení projevů, kdy se škodliviny vytáhnou na povrch kůže, poté dochází k redukci a celkovému zklidnění a zkvalitnění pleti.

Katka

02.10.2014 08:30

Dobrý den, je sérum vhodné aplikovat na noc i na aknózní (mastící se) pleť? Přes den bych využila krém Beta Moisturise. Pomáhá sérum léčit i akné? Děkuji za informaci.

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

02.10.2014 11:03

Dobrý den, Katko,

retinol je obecně výborná látka na řešení projevů akné. Retinol 3 TR sérum je vhodné pro všechny typy pokožky. Přestože jsou látky uchovávány v jojobovém oleji, neucpává přípravek póry, naopak je čistí a současně reguluje tvorbu kožního mazu. Navíc redukuje jemné vrásky a rýhy.

beta Moisturise je výborná volba na mastnou a aknózní pleť. Krém krásně pokožku hydratuje a zároveň zmatní, takže se neleskne.

Anna

30.08.2014 12:12

Dobrý den, s tímto nočním sérem jsem spokojená a rozhoduji se, zda zakoupit další balení nebo prostřídat s jiným přípravkem z vaší nabídky. Ráda si nechám poradit. Je mi 45 let, ale jsou mi pravidelně doporučovány přípravky na 1. vrásky. Děkuji a zdravím!

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

01.09.2014 17:02

Dobrý den, Anno,

Pokud jste s Retinol 3 TR spokojená, není tedy důvod, proč jej měnit za jiný produkt. V rámci zkvalitnění péče o Vaši pleť bych Vám doporučila přidat ještě denní péči o pleť v podobě vitamínu C. Jedná se o produkt CE-Tetra rovněž od značky Medik8. Podporuje tvorbu kolagenu v pokožce, viditelně projasňuje pleť a má také antioxidační účinky. Použití je potom následující: ráno po očištění pleti naneste 3-4 kapky CE-Tetra, rozetřete v oblasti obličeje a krku a nechte vstřebat. Následně použijte Váš oblíbený denní krém. Večer na očištěnou pokožku naneste Retinol 3 TR, nechejte vstřebat a následně dle potřeby aplikujte noční krém.

Martina

04.08.2014 12:58

Dobrý deň, je dostať kúpiť tento produkt aj na Slovensku? Ak áno, kde? Ďakujem

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

05.08.2014 14:10

Dobrý den, Martino,

Produkt Retinol 3TR lze koupit na našem slovenském e-shopu na stránkách www.medaprex.sk a ve vybraných kosmetických salónech a ordinacích lékařů.

Dana

14.05.2014 21:27

Dobrý den, sérum je úžasné, chtěla bych ale pro následnou péči zůstat u svého oblíbeného krému Dermaheal proti vráskám - občas střídám s řadou Juvena caviar. Můžu tedy na toto sérum pak nanést noční krém jiné značky ? Děkuji

Alena Vrbová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

16.05.2014 09:25

Dobrý den, Dano,

Jsem ráda, že jste s produktem spokojená. Výrobky značky Medik8 jsou navrženy tak, aby jejich kombinace přinesla co nejvyšší efekt. Proto se doporučuje používat produkty jedné značky při každodenní péči o pleť. Pokud jste ale zvyklá na jiný produkt, o kterém víte, že Vám vyhovuje, není důvod, proč jej měnit za jiný. Naneste tedy večer na pokožku Retinol 3 TR, nechte vstřebat a poté použijte Váš oblíbený Dermaheal krém proti vráskám.

Markéta

21.09.2013 13:10

Dobrý den, ráda bych se zeptala na skladování. Je to lepší uchovávat ve tmě? Nebo denní světlo nevadí? Dále se chci zeptat, zda toto sérum používat pravidelně nebo třeba 2x do roka? Děkuji moc.

Gabriela Nožičková, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

23.09.2013 18:08

Dobrý den Markéto,

co se týče používání, Retinol 3TR se může používat nepřetržitě každou noc,jako noční sérum. Ideální je skladovat tento výrobek v pokojové teplotě a v temnějším prostředí. Můžete ho mít na klasickém světle, ale ideální je místo, kde nesvítí přímé sluneční světlo. Pokud byste ho skladovala v temnějších prostorech, o to lépe, ale není to stěžejní.

Pavla

21.08.2013 20:33

Dodrý den.Děkuji za odpověd,sérum mi opravdu vyhovuje ale ted mi přijde že mi malinko podráždil oči.Můžu vlastně toto sérum používat okolo očí, je to bezpečné?Děkuji za odpověd

Gabriela Nožičková, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

22.08.2013 10:05

Dobrý den,

sérum je určeno na obličej, není určeno do očního okolí. Nanášejte jej pouze po orbitální kost (po oční oblouk). Koncentrace Retinolu je v tomto séru vysoká a tím pádem by mohla oční okolí podráždit. Do cca 14 dnů budeme na náš eshop přidávat i sérum Retinol Eye TR od stejné značky Medik8, které je určeno pro oční okolí (rozdíl je ve výšce % Retinolu).

Pavla

14.08.2013 13:48

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat co se stane když při koupi tohoto séra jsem ho začala hned používat každý den.Používám ted již cca týden a vyhovuje mi, mám raději přestat a začít aplikovat jak zde píšete?Moc děkuji za odpověd .

Gabriela Nožičková, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

18.08.2013 15:45

Dobrý den,

nemusíte přestávat používat sérum, pokud Vám vyhovuje. Doporučení, aby se začalo používat 1xza 2-3 dny je pouze pro citlivé pokožky. Když se postupně frekvence navyšuje, nemůže pak dojít ke vzniku iritace. Pokud aplikujete již od začátku každý den a vyhovuje Vám to, tak určitě nepřestávejte. Efekt přijde o to dříve.

Veronika

02.05.2013 20:59

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, jestli tento přípravek mohou používat těhotné a kojící ženy...děkuji za odpověď

Gabriela Nožičková, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

03.05.2013 10:01

Dobrý den Veroniko, dle pokynů od výrobce- britské společnosti Medik8- těhotné a kojící ženy by měly zkonzultovat tuto možnost s ošetřujícím lékařem. Zeptejte se prosím svého lékaře, zda můžete používat přípravky obsahující Retinol.

Hana

21.02.2013 09:00

Dobrý den prošlo sérum, či jeho složky testováním na zvířatech?

Gabriela Nožičková, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

21.02.2013 10:32

Dobrý den Hano, sérum vyrábí britská společnost Medik8, která netestuje látky nebo výrobky na zvířatech.

Vložit vlastní recenzi
Průměr: 96% Dokonalé
1x
JS | 19.07.2013
Hodnocení:
91% Dokonalé
Ano vyrobek je genialni. Dodrzi, co slibi.Redukce jemných vrásek Zlepšení textury pokožky Rozjasnění pokožky.
Odkaz
1x
Eva Beranová | 29.10.2016
Hodnocení:
100% Dokonalé
na tenot produkt mám závislost, má suchou a citlivou kůži, vyzkoušela jsem toho už z kosmetiky mnoho, po večerní aplikaci mám dobře hydratovanou pleť ráno, navíc mně ndráždí pokožku
Odkaz
1x
ZV | 05.11.2016
Hodnocení:
91% Dokonalé
Vyborny na vecer. Skutocne funguje, pouzivam asi rok a mam poci ze plet mi nestarne a jemne vrasky pod ocami su mensie. Raz som vyskusala aj to silnejsie serum Retinol 6TR ale podrazdilo mi to plet, asi na mna bolo silne. Vratila som sa teda k trojke. Sestku som dala mamke, ona mastnejsiu plet a bola v pohode. Doporucujem vsetkym! A zdravim do Medaprexu!
Odkaz
1x 1x
Veronika | 17.03.2018
Hodnocení:
100% Dokonalé
pleť je projasněná,akné zredukováno,zlepšen vzhled vrásek
vysušuje, ale to dělá každý retinol
Odkaz
1x 2x
Monika | 25.06.2018
Bez hodnocení procenty
Příjemná aplikace
Po více jak měsíci používání se objevují drobné pupínky na místech, kde jsem pupínky nikdy neměla.
Spíše zhoršení pleti.
Odkaz
1x
Iva Kvapilová | 18.10.2018
Hodnocení:
100% Dokonalé
Krásné vyhlazuje pleť. Je jemnější.
Odkaz

Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cyclopentasiloxane, PPG-12/SMDI Copolymer, Cyclohexasiloxane, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopheryl Acetate, Retinol, Lecithin, BHT.

Souvisí s články Magazínu krásy:

8 tipů, aby vaše oči vypadaly mladší: navykněte si na rutiny

8 tipů, aby vaše oči vypadaly mladší: navykněte si na rutiny

Oko do duše okno, říká se často. Ať je to jak chce, každopádně jsou oči jedním z nejvýraznějších prvků naší tváře. Takže pokud toužíte po omlazení, bude nejlepší s ním začít právě u nich. A jako každá péče, i péče o oči vyžaduje pravidelnost.

3 jarní tipy pro vaši krásu

3 jarní tipy pro vaši krásu

Jaro se nezadržitelně blíží a my jsme pro vás vybrali to nejlepší z našeho e-shopu, čím byste se v jarních měsících měli hýčkat!

Rozšířené póry a černé tečky: Zbavte se jich definitivně!

Rozšířené póry a černé tečky: Zbavte se jich definitivně!

Mezi nejčastější problémy s pletí, kterých se lze zároveň jen velmi těžko zbavit, patří tzv. „černé tečky“ (komedony) a rozšířené póry. Stoprocentně je odstranit, to není nic jednoduchého. Ač už možná máte pocit, že jste zkusili všechno a ony stále nemizí, nevěšte hlavu! Rozšířené póry redukovat ...

Podzim je tu. Co to znamená pro vaši pleť?

Podzim je tu. Co to znamená pro vaši pleť?

Se změnou ročního období je vždy vhodné změnit také péči o pleť, která se na podzim chová jinak než v létě. Připravili jsme pro vás "manuál podzimní péče o pleť" a vybrali pár nejdůležitějších produktů, které vám na podzim nesmí chybět.

Jak vám vitamín A pomůže proti akné? Hodně!

Jak vám vitamín A pomůže proti akné? Hodně!

Vitamín A je klíčový pro mnoho biochemických procesů v organismu. Vedle toho zlepšuje stav akné, zejména kombinuje-li se s dalším účinným prvkem, a to zinkem, a v případě topické aplikace napomáhá také předcházet vzniku "pupínků".

Přečtěte si, jaká jsou základní pravidla vrstvení kosmetických produktů

Přečtěte si, jaká jsou základní pravidla vrstvení kosmetických produktů

Pokud jste ještě nepronikli do tajů toho, jak správně nakombinovat kosmetické produkty, a zkrátka jenom na pleť „patláte“ krémy a séra, jak vám přijdou pod ruku, je náš článek určený přesně pro vás! Nanést totiž na pleť jednotlivé produkty ve správném pořadí tak, abyste z jejich účinků mohli těži...

Používejte retinol správně!

Používejte retinol správně!

Existuje mnoho průzkumů, které ukazují, že je retinol (forma vitamínu A) jednou z nejúčinnějších, volně prodejných látek, co se péče o pleť týče. Navzdory jeho popularitě ovšem panuje jistý zmatek ohledně toho, jak retinol do péče zahrnout tak, abyste se mohli těšit z jeho pozitivních účinků....

Zbavit se akné je možné. Zkuste vitamín A

Zbavit se akné je možné. Zkuste vitamín A

Označení vitamín A se vztahuje ke skupině blízce příbuzných látek, mezi něž řadíme jednu ve vodě rozpustnou látku („starý známý“ retinol) a čtyři karotenoidy (alfa, beta, gama a beta-kryptoxantin).

Jak se zbavit černých teček? Víme, co vám pomůže

Jak se zbavit černých teček? Víme, co vám pomůže

Komedony jsou jednou z nejběžnějších forem akné. Běžným problémem jsou pro osoby s mastnou pletí, objevit se ale mohou na všech typech pleti. Vznikají, když kožní póry ucpe „mix“ odumřelých kožních buněk a kožního mazu.

Co dělat proti miliím? V létě je hlavní ochrana před UV paprsky

Co dělat proti miliím? V létě je hlavní ochrana před UV paprsky

Malé, neškodné, ale pěkně otravné. To jsou mílie, bílé tečky, které se čas od času objevují pod očima, na očních víčkách, ale i kdekoliv jinde na obličeji a celém těle. Jak se jich zbavit? A jaká je prevence jejich vzniku? Obzvlášť teď v létě se vám tyto tipy budou určitě hodit....

Tmavé skvrny po akné a jizvičky. Jak se jich zbavit?

Tmavé skvrny po akné a jizvičky. Jak se jich zbavit?

Jako by nestačilo, že se nám na pleti čas od času vysemení pupínek akné, ale ještě po něm na kůži většinou zůstává nehezká vzpomínka v podobě jizvičky nebo tmavého fleku – tzv. pozánětlivé hyperpigmentace.

Máte rádi sladké? Zaděláváte si na vrásky

Máte rádi sladké? Zaděláváte si na vrásky

Za hlavní příčinu vzniku vrásek a stárnutí pleti bývá považováno UV záření, které se na něm podílí mezi 70 až 80 %. Ani glykace nicméně není bez viny, na stárnutí pleti se podílí zhruba z 10 až 20 %. Co to glykace je, jak v těle vzniká a jak ji redukovat? Omlazení pleti zvládnete v pohodě správno...

Časopis Harper´s Bazaar (prosinec 2018)

Časopis Harper´s Bazaar (prosinec 2018)

V prosincovém vydání časopis Harper´s Bazaar se rozhovořila dermatoložka z Medicom Clinic Katarína Třísková o svých oblíbených kosmetických produktech. Jedním z nich je i vitamínové sérum Retinol 3TR od Medik8.

Názor nezávislého odborníka () Ikona - šipka

Dermatoložka

MUDr. Ivana Úlehlová

 

Klinika Laser Esthetic Praha
Praha 
Kosmetiku s obsahem Retinolu může žena používat již od 20 let. Velmi záleží na typu pleti a její citlivosti. Nemusí se totiž vždy jednat pouze o omlazení pleti v pravém slova smyslu. Retinol pleť také hydratuje, vyživuje a pomáhá ji chránit před volnými radikály. Navíc zlepšuje texturu pokožky, takže kladně působí třeba na drobné ranky po akné. Stárnutí pleti souvisí s chronickým nedostatkem vitaminu A. Když kůži vitamin A chybí, začínají se na ní tvořit vrásky a je matná, suchá a zvýrazní se pigmentace. Při pravidelném používání kvalitních přípravků s Retinolem se nedostatky vyrovnávají a kůže začne vypadat mladší. Velkou výhodou je, že vitamin A je pro tělo přirozená látka a dokáže vstupovat přímo do buněk. 
 

Ptali jste se na výrobek na chatu () Ikona - šipka

Je vhodné používat Retinol 3 TR i v létě?

Retinol 3TR můžete používat i v létě, je to noční sérum, takže se sluníčkem nereaguje, je ale potřeba přes den používat krém s vysokým SPF.

Mám problém s pigmentací, používám denní krém s OF 30, při pobytu na slunci 50+. Myslíte, že 30 OF je dostačující?

Tak to je ideální. Tím předejdete vzniku pigmentových skvrn a  současně podpoříte projasnění pleti a redukci vrásek pomocí Retinol 3TR.


Používám od vás výrobek Retinol 3TR a zaujal mě výrobek C-Tetra + Intense. Je mi 45 let a smíšenou pleť bez problémů. Jedná se mi zejména o vrásky a rozjasnění pleti. Můžete mi poradit?

C-Tetra + Intense je vysoce účinné antioxidační sérum, které zpomaluje stárnutí a celkově rozjasňuje pokožku. Pokud již používáte jako noční sérum Retinol 3TR, je C-Tetra + Intense ideální právě na denní použití. Kombinací těchto dvou přípravků dochází k redukci vrásek a rýh a celkovému sjednocení tónu pleti

C-Tetra + Intense se aplikuje 1x denně (ráno) na očištěnou pokožku a po její absorpci poté použijte denní krém. Je to opravdu ideální kombinace o pleť doporučovaná samotným výrobcem Medik8. Kvalita pokožky se po pravidelném používání viditelně zlepšuje.

Dočetla jsem se, že v případě používání C-Tetra + Intense by se měl také používat krém s UV faktorem. Můžete mi poradit, jak celkově o pleť pečovat? A ano, po používání Retinolu 3TR cca tři měsíce si i můj manžel všiml, že jsem omládla :-)

C-Tetra + Intense podporuje ochranu pleti před slunečním zářením a odstraňuje případné tmavší skvrny na obličeji. I právě z tohoto důvodu je po její aplikaci nutné použít denní krém s UV faktorem. Od Medik8 je v tomto případě ideální Advanced Day Total Protect. Obsahuje komplex účinných látek, které zpomalují proces stárnutí, hydratují pokožku a zároveň chrání před sluníčkem. 

Ta posloupnost by tedy měla být: večer Retinol, ráno C-Tetra + Intense, potom krém, sérum…

Ideální postup je následující: ráno i večer očištění pokožky. Ráno následně C-Tetra + Intense, po jejím vstřebání Advanced Day Total Protect. Večer po odlíčení pokožky Retinol 3TR, po jeho vstřebání ideálně Hydr8 Night nebo noční krém, který je Váš oblíbený Je to postup doporučovaný výrobcem pro nejefektivnější péči o pleť.

Myslíte, že je při používaní Retinolu potřebný i Retinol Eye TR?

Pokud máte problémy s vrásky v okolí očí, jedná se o velmi efektivní sérum. Obsah vitamínu A je v Retinol Eye TR nižší, aby nepodráždil citlivé oční okolí, ale zároveň je koncentrace nastavena tak, aby byl přípravek na vrásky kolem očí a celkové projasnění efektivní. Retinol 3 TR se do očního okolí nedoporučuje z důvodu vysoké koncetrace vitamínu A (0,3 %), která by mohla pokožku popálit. Právě z toho důvodu byl vyvinut Retinol Eye. Na druhé straně jsou lidé s pevnou a "masitou" pokožkou, kterým ani tato koncentrace v očním okolí problémy nedělá.


Jak často a jakým způsobem se aplikuje sérum Retinol 3TR? Je nutné používat trvale?

Retinol 3TR se aplikuje pouze na noc, jedná se o noční sérum (kvůli obsahu Retinolu). První 2 týdny: aplikujte každý třetí den. 3. a 4. týden: aplikujte každý druhý den. Po prvním měsíci používání můžete již aplikovat každý den. Někdo si jej dává hned denně, ale v rámci citlivějších pletí doporučujeme začít pozvolna a pokožku na Retinol připravit.

Jak dlouho vydrží 1 balení?

Jedná se o noční péči, a klasicky pokud přestanete používat, pleť opět začne stárnout. Minimálně 50 aplikací na celý obličej = cca 50 dní.


Rád bych našel přípravek na míru, je mi 19 let a hledám spíše přípravek preventivní, který oddálí stárnutí pleti a prospěje ve větším měřítku. Rád bych byl za Vaše doporučení, které produkty by bylo přímo pro mě. Děkuji za odpověď-

Na mladou pleť bych Vám doporučila kombinaci preventivního séra C-Tetra obsahujícího vitamín C. Obsažené aktivní látky podporují tvorbu kolagenu v pokožce, rozjasňují ji a celkově zlepšují její vzhled. Sérum se nanáší 1x denně ráno na očištěnou pokožku. Toto sérum je ideální zkombinovat s nočním sérem Retinol 3 TR. Obsahuje vysoce účinný vitamín A, který regeneruje pokožku přes noc, pomáhá odstranit odumřelé buňky a redukovat případné jemné vrásky a rýhy. Sérum se nanáší 1x denně, večer na očištěnou pokožku.

Když se tyto 2 produkty používají současně, jak se přesněji nanáší?

Ideální je jejich kombinace. Ráno na očištěnou pokožku naneste cca 5 kapek C-tetra a necháte na obličeji a krku vstřebat. Poté nanesete denní krém. Večer po očištění pokožky nanesete cca 5 kapek Retinol 3 TR, necháte vstřebat a aplikujete noční krém.


Je mi 60 let. Moje pokožka je spíše sušší, ale bez akné a ekzému, potřebuje oživit, dodat vzpruhu. Jaké vitamíny bych měla používat?

Velmi účinný vitamín na tento typ pleti je vitamín A. Doporučila bych Vám rovnou sérum Retinol 3 TR. Obsahuje 0,3 % vitamínu A, který redukuje vrásky, projasňuje pleť, zároveň obsažený jojobový olej krásně suchou pokožku vyživí a hydratuje.


Je mi 38 let. Chci si koupit kvalitní přípravek proti vráskám a na povadlou pleť. Nejvíce potřebuji řešit nosoretní vrásku a povadlé tváře, ty asi ještě víc než vrásky. Doporučujete Jalusint nebo radši Retinol 3 TR sérum s dermaválečkem?

Jalusint je opravdu velmi dobrý přípravek na hydrataci pokožky a redukci vrásek a rýh. Obsahuje prekurzory, které jsou schopné dostat se do míst, kde mají působit a tam se následně přetvoří v ksyelinu hyauronovu. Ta pleť vypíná, vyživuje a hydratuje.
Retinol 3 TR obsahuje vitamín A, který má jemné exfoliační účinky na pleť, prozáří ji a současně velmi dobře redukuje vrásky a rýhy. Každý přípravek je trochu na jiném principu, záleží i na typu pleti, který máte. Retinol 3 TR je na olejové bázi, proto osobám s mastnou pokožkou nemusí úplně vyhovovat, i když póry nijak neucpává.


Ráda bych se poradila, jaký přípravek použít na vrásky nad horním rtem (je mi 38). Vybrala jsem si výrobky Retino 3TR a Jalusint. Ještě podotýkám, že mi nejde o zvětšení rtů.

Oba přípravky jsou vhodné pro řešení vrásek a rýh, každý funguje na trošku jiném principu. Retinol 3 TR obnovuje kožní buňky, čímž vyhlazuje vrásky, Jalusint podporuje hydrataci pleti prostřednictvím vytváření kyseliny hyaluronové, čímž pleť rovněž vypíná. Oba tyto produkty jsou efektivní i na vrásky kolem úst. Vyhněte se ale jejich aplikaci na rty.

Dají se tyto dva přípravky kombinovat? Např. Jalusint ráno, Retinol 3TR večer?

Obecně se doporučuje oba přípravky používat večer ale Jalusint můžete dle potřeby použít místo večerní péče ráno. Retinol 3 TR je noční sérum, nepoužívejte jej přes den. Obsahuje vitamín A (Retinol), který podporuje exfoliaci. Kůže by tak mohla být přes den citlivější na UV záření. Kombinace těchto přípravků podpoří efekt redukce vrásek.


Chtěla bych se poradit jaké sérum z řady Medik8 bych měla používat na noc. Je mi 49 let a mám smíšenou, citlivou pokožku se sklonem k červenání. Používám na noc Calmwise Serum a noční krém Hydr8 Night.

Co byste chtěla daným sérem řešit? Pokud máte citlivou pleť, je výborné, že používáte Calmwise sérum. Doporučila bych Vám spíše denní (ranní) sérum taktéž pro citlivou pleť - C - Tetra + Intense. Podporuje tvorbu kolagenu v pokožce a zanechává ji rozzářenou a pevnou

Nočním sérem bych chtěla omezit tvorbu vrásek a zlepšit výživu pleti. 

Doporučila bych Vám tedy rozhodně vyzkoušet sérum s vitamínem A: Retinol 3 TR. Je přesně určený pro Vaše potřeby
Obsahuje jojobový olej, který pokožku vyživuje a zároveň čistí případné ucpané póry.


Mám na tváři jizvy po akné. Co byste mi poradili na odstranění jizev po akné?

Na odstranění jizev po akné bych Vám doporučila kombinaci válečku Skinrölla a séra s obsahem vitamínu A Retinol 3 TR. Váleček tím, že naruší strukturu kůže, podporuje její regeneraci a redukci jizviček po akné. Je přímo na tento typ jizev indikován. Retinol podporuje jemné olupování kůže a zlepšuje celkově její vzhled, proto je pro toto ošetření vhodný.


Dva měsíce používám vitamínové sérum Retinol 3 TR. Dále bych si chtěla objednat silnější sérum, a to Retinol 6 TR. Jak dlouho jej mohu ještě používat? Četla jsem, že není určen na dlouhodobé používání. Ještě by mě zajímalo,  zda stačí, když si po aplikaci retinolu večer ráno aplikuji na pleť krém s vysokým SPF faktorem, anebo se mám slunci raději zcela vyhýbat.

Na Retinol 6 TR můžete nyní plynule přejít. Co se týká dlouhodobosti používání, nemáme od výrobce žádné informace, že by se nemohl vitamín A používat dlouhodobě. Pouze doporučuji vynechat jeho používání v letních měsících, kdy je pokožka vystavena velmi často slunečnímu záření. Retinol se musí používat právě v noci, jelikož má tendenci reagovat se sluníčkem. Určitě postačí denní krém s ochranným faktorem.


Potřebuji doporučit sérum pro klientku, 47 let, smíšený typ pleti.

Ideální bude sérum na redukci vrásek Retinol 3 TR.

Může se retinol aplikovat i na sluníčku?

Myslíte, že by si ho aplikovala na obličej a šla se opalovat? To opravdu ne.

Když pojede na dovolenou, aby ho mohla používat.

Tak v tom případě volte Hydr8 B5 sérum.


V prosinci a lednu jsem byla na chemickém peelingu s retinolem a v únoru s vitamínem C. Po retinolu se mi pleť zdála lepší po vitamínu C ne. Je mi 42 mám citlivou (suchou, vrásčitou) pleť, ale trpím i na akné. Prosím o radu, pro jaký krém či sérum se rozhodnout.

Pokud chcete redukovat vrásky a zároveň trpíte na akné, je pro vás ideální retinolové sérum. Doporučila bych Vám na oční okolí Retinol Eye TR a na obličej, krk Retinol 3 TR.

A krémy potom už žádné?

Ideální je na retinol aplikovat ještě noční krém, protože retinol může vysušovat
Velmi vhodný je Hydr8 Night.

Zvažuji ještě denní krém. Myslíte, že na den by mi pomohl C-Tetra, nebo už je to zbytečné?

Zbytečné to není, sama firma Medik8 doporučuje kombinovat retinol s vitamínem C.


Je třeba používat sérum C-Tetra společně se sérem Retinol 3 TR, nebo stačí samotné C-Tetra? V čem je lepší používat oba přípravky proti vráskám?

Můžete jej používat samostatně, to znamená, že nejsou potřeba oba. Nicméně kombinace vitamínu C a A vede k obnovení produkce kolagenu a elastinu v kůži, zlepšují tedy stav kůže a redukují vrásky

Potřebuji se hlavně zbavit jizev po akné, stáhnout rozšířeného póry a také mám trochu vrásky. A co když večer použiji dermaroller?

Ideální je v tomto případě kombinace obou produktů. Pokud chcete pouze jeden, tak doporučuji spíš Retinol 3 TR. Pokud použijete dermaváleček, tak po jeho použití večer nanesete Retinol 3 TR.

Proč doporučujete spíš retinol?

Retinol má schopnost obnovovat kůži, proto pomáhá redukovat jizvičky po akné, dále reguluje tvorbu kožního mazu a čistí pleť od černých teček (ucpaných pórů) a navíc velmi dobře redukuje vrásky.

A účinky C-tetra?

Má jemné depigmenatční účinky, podporuje tvorbu kolagenu v kůži a rozjasňuje pleť.

Je třeba po použití retinolu použít krém? Mám noční krém jiné firmy, mohu jej používat?

Po retinolovém séru se krém doporučuje, protože může lehce kůži vysušovat. Samozřejmě je lepší stejná značka, ale pokud bude daný krém kompatibilní se sérem, můžete používat váš oblíbený noční krém.

Denní krém mám také používat?

Ano, ideální je denní krém s SPF faktorem.


Mám mastnou pleť se sklonem k akné. Je pro mě vhodnější Monoderma A15 nebo Retinol 3 TR?

Monodermá A15 je pro tento typ pleti lépe vyhovující.


Z jakého důvodu výrobce doporučuje při používání Retinolu neopomínat opalovací ochranné přípravky? Zvyšuje se při použití Retinolu riziko výskytu pigmentových skvrn?

Retinol má lehké exfoliační účinky na kůži, pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky, proto může být kůže lehce oslabena, z tohoto důvodu je nutné použít přes den krém s SPF faktorem.


Mohu produkt Retinol 3 TR používat i v době kojení?

Retinol 3 TR obsahuje vitamín A, který se v těhotenství ani v době kojení nedoporučuje používat. 


Funguje i proti miliím?

Ano.


Asi před třemi lety jsem používala retinol proti vráskám. Mohu nyní začít používat Retinol 6 TR, nebo mám začít u Retinol 3 TR?

Koncentrace retinolu 0,3 % v Retinol 3 TR je poměrně vysoká, doporučili bychom vám proto určitě začít s tímto „základním“ retinolem.


Používám Retinol 3TR a uvažuji i chemickém peelingu. Je třeba tento přípravek vysadit, nebo jej mohu používat dále?

Retinol 3 TR je ideální používat před peelingem, protože vám pomůže pokožku na peeling připravit.

Není pleť po peelingu asi týden podrážděná? To mohu retinol používat také?

Po peelingu doporučuji Retinol 3 TR vysadit a po týdnu můžete zase začít používat.


Mám doma séra Hydr8 B5, Glow Oil a Retinol 3 TR. Jak je správně používat? Glow Oil se mi zdá na den poměrně mastný.

Glow Oil doporučuji používat večer po vyčištění pleti, po jeho vstřebání následně naneste Retinol 3 TR. Hydr8 B5 nanášejte ráno na očištěnou pleť.


Mám zájem o výrobky s retinolem, ale kojím. Mohu je i při kojení používat?

Výrobky s retinolem se při kojení a těhotenství nedoporučují, jako alternativu Vám mohu doporučit produkt Firewall


Jak dlouho musím používat Retinol 3 TR, abych mohla začít se silnějším?

Stačí použít jednu lahvičku, potom můžete přejít na Retinol 6 TR.

Za jak dlouhou dobu uvidím rozdíl?

Rozdíl je vidět po cca 4-6 týdnech používání, nicméně příjemný pocit na pleti pocítíte už po prvních aplikacích. Ráno po večerní aplikaci je pokožka vyživená a jakoby sametová.