Nervujete se a nemůžete najít klid? Griffonia je odpověď na vaše problémy

Nervujete se a nemůžete najít klid? Griffonia je odpověď na vaše problémy
Rubrika: Zdravý život 03.10.2016
tisk

Pokud podléháte snadno stresu, nedokážete najít a užít si pohodu a uvolnit se, nebo byste třeba jen ráda shodila pár urputných kilogramů, které vás už pár let trápí, extrakt z tohoto afrického keře je přesně to, co potřebujete.

Extrakt ze semen Griffonie se získává z keře Griffonia Simplicifolia. Jeho domovem je Západní a Střední Afrika, kde dává zelené květiny a semenné lusky a dorůst může až do výšky tří metrů. Semena obsahují složku 5-Hydroxytryptofan (5-HTP) a právě ta je důvodem, proč je Griffonia pro člověka natolik zajímavá a prospěšná.

V organismu totiž hraje významnou roli coby stavební kámen syntézy serotoninu.

Tento důležitý neurotransmiter ovlivňuje náladu i spánek, jeho vyšší hladina díky tomu může ulevovat od nervozity, vyvolávat pocity pohody a navíc stimuluje usínání.

Jak to funguje?

Za normálních okolností se serotonin vytváří z aminokyseliny zvané tryptofan, která se nachází v mnoha potravinách bohatých na bílkoviny, například v červeném mase, vejcích, mléku, špenátu, zelených fazolích či česneku. Ať už jej získáme ze stravy nebo ze suplementů, v játrech se rozloží na 5-hydroxytryptofan (5-HTP) a další metabolity. 5-hydroxytryptofan „cestuje“ krevním oběhem do mozku, projde bránou, která jej oddělí od krve a „pokračuje“ dále do mozku. Jakmile je v mozku, přemění se na serotonin.

Strava některých lidí je nicméně na tryptofan chudá, a někteří lidé zase mívají přirozeně nižší hladinu 5-HTP z tryptofanu, který zkonzumují. U těchto lidí se objevuje nervozita, deprese, nespavost a další poruchy, pro něž je typická nízká hladina serotoninu.

Dopřejte si to nejlepší z Griffonie díky doplňku stravy GRIFFONIA by Brandeis Clinic.

Akce: GRIFFONIA by Brandeis Clinic (Expirace: 30. 6. 2019) Cítíte se stále vyčerpaní, smutní či v depresi? Máte pocit, že se na nic nedokážete soustředit? Nebo vás dokáže "doběla vytočit" i úplná maličkost? Vyzkoušejte doplněk stravy GRIFFONIA by Brandeis Clinic.
Skladem
Cena: 450 Kč

Proč je lepší Griffonie než serotonin?

Přímo suplementace serotoninem nicméně nebývá v terapii těchto problémů příliš efektivní, protože serotonin jako takový není schopen prostoupit z krevního řečiště do mozku. Ani doplňování tryptofanu není o moc účinnější. Pro zlepšení stavu je lepší podávat přímo 5-HTP.

Protože je 5-HTP zprostředkovatelem produkce serotoninu z tryptofanu, jeho přeměna na serotonin probíhá rychleji než-li tryptofanu samotného. Množství tryptofanu, které může proměnou projít, je navíc omezováno dalšími faktory, které ovšem nijak neomezují při přímém využití 5-HTP.

Griffonia Simplicifolia je jedním z mála přirozených zdrojů 5-HTP. Extrakt z jejích semen se metabolizuje v játrech, kde jejich aktivní složka 5-HTP vstupuje do krevního oběhu, díky němuž se dostane až do mozku, kde se přeměňuje na serotonin.

Hlavním účinkem extraktu ze semen Griffonia je tedy zvýšení hladin serotoninu v mozku. Má také opačný efekt než další neurotransmiter dopamin. Jak se snižuje hladina dopaminu v mozku, zvyšuje se pozitivní účinek serotoninu.

Serotoninu se často přezdívá hormon štěstí, protože přenáší mezi neurony pocity spokojenosti a potěšení. Užívání extraktu z Griffonie může zvyšovat hladinu tohoto neurotransmiteru, což psychický stav člověka může v mnoha ohledech zlepšit.

Vedle toho, že má serotonin vliv na psychickou pohodu, ovlivňuje jeho hladina i také chuť k jídlu a kvalitu spánku.

Co užívání extraktu z Griffonie způsobí?

  • Pravidelným užívání extraktu z Griffonie dochází ke snížení nervozity. Díky zvýšení produkci serotoninu podporuje také pocity uvolnění, důvěry a pohody. Uvolňuje tenzi a zlepšuje symptomy depresí.
  • Kromě toho, že zlepšuje náladu, ulevuje od bolestí hlavy a svalů. Také v tomto ohledu hraje nicméně největší roli to, jak podporuje odolnost organismu vůči stresu.
  • Zkoumá se i její vliv na ADHD, podle současných zjištění by měla napomáhat kontrolovat impulzivní chování. Také tento účinek je spjatý s vyšším množstvím serotoninu.
  • Mezi další efekty extraktu patří i potlačování chutě k jídlu. Užíváním se totiž dostavuje pocit uspokojení, který působí preventivně proti hladu a konzumaci nadměrného množství jídla. Je proto vhodným doplňkem stravy pro každého, kdo chce zhubnout. 
Konec článku