Topicky aplikovaný vitamín A prostupuje hluboko do kůže. Co dokáže?

Topicky aplikovaný vitamín A prostupuje hluboko do kůže. Co dokáže?
Rubrika: Omlazení pleti 24.02.2016
tisk

Vitamín A je jednou z mála látek, která má dostatečně malou molekulární strukturu, aby prošla svrchními vrstvami pleti. Právě proto se jedná o jeden z nejúčinnějších vitamínů, který je možné aplikovat přímo na pleť.

Díky malým molekulám může vitamín A (či retinol) posilovat a stimulovat dermis, kde se nachází kolagen, elastin a krevní cévy. V dermis i epidermis se navíc nacházejí bílkoviny a receptory, které jsou na retinol citlivé a biologicky na něj reagují.

Termín retinol se vztahuje k vitamínu A a dalším látkám, které se z vitamínu A derivují.

Vyzkoušejte vitamín Monodermá A15 pro mladě vypadající pokožku. Speciální ampulky zajistí zachování účinku!

Monoderma A15 Monoderma A15 Představujeme nejúčinnější formu vitamínu A. Pomáhá při regeneraci kožních buněk a stimuluje syntézu kolagenu, který je důležitý pro udržení zdravě a mladě vypadající pokožky. Navíc redukuje jemné vrásky. Vitamín A čistí póry a normalizuje aktivitu mazových žlázek, čímž působí efektivně proti akné. V neposlední řadě je přínosný pro lidi trpící seboroidní dermatitidou (projevem je zčervenání, svědění a odlupování kůže).

Milujete slunce? Vitamín A je to pravé pro vás

Topická aplikace retinolu může zmírňovat některé změny způsobené ultrafialovým zářením, které vedou k poškození dermálního kolagenu.

Retinol je však pro tento efekt používat ještě před poškozením pleti, v podstatě preventivně, nikoliv následně. Pravidelným používáním retinolu tak vlastně posílíte vlastní schopnost kůže bránit se slunečnímu záření.

Vyzkoušejte klasiku mezi retinoly proti vráskám, Retinol 3 TR! Pleť vyživí, rozjasní a hydratuje.

Retinol 3TR Retinol 3TR Zredukujte jemné vrásky a rozjasněte svoji pleť, zatímco si v noci budete užívat spánku! Vitamínové sérum s obsahem Retinolu a Tokoferolu vám v tom bude skvělým spojencem. Jeho účinnost a oblibu dokazuje i to, že ve Velké Británii vyhrál Silver Aesthetic Award (stříbrné místo) za nejlépe prodávaný maloobchodní produkt. Pojďte „do něj“ taky!

Zbaví vás vrásek. Studie to potvrzují!

Topicky aplikovaný retinol vyvolává skutečně viditelné, lékařsky podložené změny fotopoškozené pleti. Mezi nejčastější známky předčasného stárnutí pleti jsou jemné i výrazné vrásky, tmavé skvrny na pleti (hyperpigmentace), aktinické lentigo, pihy, hrubá nebo zažloutlá pleť. Tyto vlastnosti pleti jsou odrazem histologických změn v epidermis a dermis způsobených vystavováním pleti slunečnímu záření.

Vitamín A aplikovaný topicky vede k viditelnému zlepšení vzhledu jemných vrásek, dochází ke zjemnění pleti i úbytků projevů hyperpigmentace na fotopoškozené pleti. Jeho topická aplikace vyvolává mnoho histologických změn v dermis a epidermis, a předpokládá se, že jsou to zejména změny v dermálním kolagenu, které jsou příčinou tohoto zlepšení stavu pleti.

Aby byly všechny tyto benefity topicky aplikovaného vitamínu A zachovány dlouhodobě, je však třeba o pleť pravidelně a dlouhodobě (alespoň šest měsíců) těmito retinolovými produkty pečovat.

Skutečně viditelný efekt vitamínu A i pro zralou pleť se dostaví při používání Retinolu 6 TR. Vrásky a hyperpigmentace nebudou mít šanci.

Retinol 6TR Retinol 6TR Vyšší koncentrace vitamínu A zajistí viditelnou regeneraci pokožky a vyhladí jemné vrásky a rýhy. Obsah 0,6% retinolu v pleti podpoří tvorbu kolagenu a elastinu, díky nimž bude vaše zralá pleť mladistvá a rozzářená. Sérum navíc reguluje tvorbu kožního mazu a působí jako prevence vzniku akné.

Jaký je celkový vliv vitamínu A na pleť při topické aplikaci?

 • Redukuje vrásky díky stimulaci dermis a epidermis, zvyšuje hustotu pleti
 • Stimuluje syntézu a uchovávání kolagenu, a tudíž zpomaluje rozpad kolagenu a elastinu, který je v rámci stárnutí zcela běžný
 • Normalizuje průtok krve a napomáhá redukovat projevy růžovky
 • Podporuje posun nových buněk k povrchu kůže
 • Zlepšuje hojení ran
 • exfoliační vlastnosti – suchou, hrubou či tvrdou pleť vyhlazuje, sjednocuje a zlepšuje její elasticitu
 • Opravuje celulární strukturu epidermis a zvyšuje ochranu pleti před UV zářením
 • Snižuje shlukování melaninu, takže redukuje projevy hyperpigmentace
 • Podporuje zdraví buněčných membrán
 • Napomáhá vyhlazení prekancerózních kožních lézí
 • Zlepšuje hydrataci buněk i jejich okolí
 • Snižuje produkci kožního mazu, a tím pádem redukuje akné

Podráždění? Příliš vysoká koncentrace

Proč stále panují ohledně používání vitamínu A na pleť pochyby, když podle tohoto výčtu dokáže v kůži opravit téměř vše? Kvůli možnému podráždění pleti, které je nejčastějším vedlejším efektem topické aplikace retinolů, tedy takzvané „retinolové dermatitidě“.

Tento problém lze ovšem snadno eliminovat úpravou množství a koncentrace aplikovaného retinolu, případně snížení frekvencí aplikace. Pleť si musí při prvopočátečním používání vitamínu A zvyknout, doporučuje se proto aplikovat přípravek s jeho obsahem nejprve dvakrát týdne, a postupně frekvenci aplikací zvyšovat. Stejné je to také s koncentrací, pro úplně začátečníky nebo na oblast okolo očí postačí nižší koncentrace, zkušení „retinoláři“ mohou sáhnout i po koncentracích vyšších.

Pro oblast očí se skvěle hodí Retinol Eye TR, zbaví vás jemných linek a vrásek v okolí očí!

Retinol Eye TR Retinol Eye TR Zacilte svoji retinolovou péči přímo na oblast očí a zbavte se jemných rýh a vrásek v očním okolí s tímto sérem s obsahem 0,1% Retinolu. Mladistvý pohled a jiskra v oku, to je přece esence mládí! Bojíte si, že bude tento Retinol pro oční okolí příliš silný? Žádný strach, jeho speciální koncentrace je určena přímo pro citlivou pokožku.

Konec článku