Připravte svou pleť na letní sluneční paprsky vitamíny. Dejte si je rovnou na kůži!

Připravte svou pleť na letní sluneční paprsky vitamíny. Dejte si je rovnou na kůži!
Rubrika: Omlazení pleti 22.05.2016
tisk

Hlavně vitamín C a vitamín E jsou pro zdravou pleť v létě nejdůležitější, podporují totiž její přirozenou ochranu před škodlivým vlivem ultrafialového záření.

Že by se měl člověk chránit před slunečním zářením používáním přípravků s ochranným SPF faktorem, to je obecně známá věc. Dermatologové doporučují aplikovat na pleť každý den bez ohledu na počasí i roční období přípravek s minimálně SPF 15.

Ultrafialové záření totiž „nikdy nespí“ a ačkoliv v organismu stimuluje produkci životně důležitého vitamínu D, je zároveň příčinou i mnoha kožních problémů.

Mezi ty nejméně závažné patří rozvoj vrásek, jemných linek, pigmentových skvrn (někdy také známých jako skvrny stařecké či játrové) a další známky předčasného stárnutí pleti. Vedle toho může být příčinou daleko vážnějších jevů jako jsou aktinická keratóza, kterou řadíme k prekancerózním změnám pleti, a zhoubné či nezhoubné melanomy a rakoviny kůže.

Kromě používání tradičních přípravků SPF je proto více než vhodné pleť v ochraně před slunečním zářením podpořit!

11 tipů na bezpečné opalování, co se vám budou tohle léto hodit 11 tipů na bezpečné opalování, co se vám budou tohle léto hodit I když přiznáváme, že první tip není zrovna dvakrát dobrá zpráva. Hned na úvod je totiž potřeba zdůraznit, že žádná 100% ochrana proti slunečním paprskům neexistuje. Bohužel...

Jak? Topickou aplikací vitamínů C a E

Všechny rostliny na Zemi využívají těchto dvou vitamínů, silných antioxidantů pro svoji ochranu před sluncem. Udělejte to taky tak!

  • Vitamín C na pleti redukuje fotopoškození způsobené UVA i UVB paprsky a pomáhá chránit před akutním poškozením UVB zářením.
  • Vitamín E chrání buňky před mutacemi způsobenými zářením a znečištěním životního prostředí a působí antioxidačně na lipidovou dvojvrstvu ve stratum corneum.

C-Tetra + Intense sérum C-Tetra + Intense sérum Sérum C-Tetra v ještě účinnější verzi, to je C-Tetra+ Intense. Zpomaluje proces stárnutí pleti, rozjasňuje a vyhlazuje vrásky, a navíc ještě silněji působí preventivně proti hyperpigmentaci. Obsahuje totiž větší dávku vitamínu C, společně s dalšími rozjasňujícími a vyživujícími složkami, které v základním séru chybí. Ideální pro zralou pleť nebo jako váš další krok v péči s vitamínem C.

Pleť využívá vitamín C předně pro ochranu svého vodního prostředí, zatímco vitamín E na ochranu lipidových struktur včetně membrán. Společně však tyto vitamíny fungují synergicky a vzájemně se v pozitivním vlivu podporují: když vitamín E podléhá oxidativnímu poškození způsobeném volnými radikály, v membráně se díky vitamínu C zregeneruje.

Podle studie, v níž se vědci zaměřili na skutečnou ochranu pleti topicky aplikovanými vitamíny, přináší společná aplikace vitamínu C (kyselina L-askorbová) a vitamínu E (alfa-tokoferol) výraznou ochranu před erytémem a spálením pleti a tato ochrana je násobně vyšší, než když se na pleť aplikuje buď jeden, či druhý vitamín. Zkombinujete-li tedy přípravek se širokospektrální ochranou (který chrání jak před UVA, tak UVB zářením) společně s antioxidanty vitamínem C a E, máte jistotu, že jste pro ochranu své pleti udělali maximum!

Vyzkoušejte vitamíny na pleť Monoderma!

Monoderma E5 - Vitamíny na pleť Monoderma E5 - Vitamíny na pleť Čistý vitamín E 5% (Tokoferol) je pro vaši suchou a podrážděnou pleť nejlepší volba. Redukuje zánět a podráždění, uleví od jejich projevů. Má silný hydratační účinek, pokožku tedy okamžitě zbavuje šupinek. Navíc podporuje v kůži procesy hojení a omezuje tvorbu jizev.

Monoderma C10 - Vitamíny na pleť Monoderma C10 - Vitamíny na pleť Čistý vitamín C 10% (Kyselina L-askorbová), který velmi dobře působí proti pigmentaci pleti a omlazuje pokožku. Hlavními výhodami vitamínu C v oblasti estetické dermatologie je jeho schopnost zvýšit produkci kolagenu a elastinu v kůži, což jsou látky, které udržují mladý vzhled pokožky. Dále redukuje melanin obsažený v kůži a tak napomáhá k odstranění hyperpigmentace (nadměrné pigmentace) pokožky.

A malá chutná rada na závěr

Podpořit přirozenou ochranu pleti můžete ještě „zevnitř“ jedním velmi chutným způsobem. Dopřejte si každý den, kdy víte, že se budete pohybovat na sluníčku, tepelně upravená rajčata. Ta jsou bohatá na antioxidant lykopen, který napomáhá pleti vypořádat se s problémy jako spálení od sluníčka, otoky, zarudnutí a dokonce i puchýři. Klidně si můžete rajčata udělat na grilu, nebo je vypít v podobě chutné Bloody Mary, je to jen na vás!

Zajímá vás blíž, jak topicky aplikované vitamíny působí na pleť? Přečtěte si to v článcích zaměřených na toto téma:

Topicky aplikovaný vitamín C si poradí se stárnutím pleti, opraví i fotopoškození Topicky aplikovaný vitamín C si poradí se stárnutím pleti, opraví i fotopoškození Vitamín C chrání organismus před chřipkou, když jej však aplikujete topicky, tedy rovnou na pleť, pomůže vám zachovat mladistvý vzhled a navíc zlepší stav pleti poškozené slunečním zářením.

Spálili jste na slunci? Pomůže vám vitamín E! Na jaké další problémy funguje? Spálili jste na slunci? Pomůže vám vitamín E! Na jaké další problémy funguje? Vitamín E alias Tokoferol je účinný antioxidant, který má na pleť a celý organismus až zázračné účinky, zvládne omlazení i pomoc při rozličných problémech. Tak proč ho ještě nepoužíváte?

Konec článku