Bleskové líčení aneb když máte jen 10 minut

Bleskové líčení aneb když máte jen 10 minut
Rubrika: Omlazení pleti 09.06.2012
tisk

Budík nezazvonil nebo prostě zase nestíháte a máte na dokonalé líčení pouze 10 minut? Projděte si naše rady, jak vtěsnat do krátké doby všechny důležité kroky každodenního líčení a odejít z domu přirozeně krásná.

Rychlé líčení za 10 minut

Co budete potřebovat:

Denní krém
Make-up a korektor
Pudr a líčka
Řasenka
Oční tužka (černá nebo hnědá) a kartáček na obočí
Rtěnka
Parfém
 

Krok 1 – Denní krém

Na důkladně očištěný obličej naneste svůj denní pleťový krém. V létě by měl být krém lehký  hydratační a v zimě hutnější a pečující. Krém by měl obsahovat vyživující a omlazující látky. Velkým hitem posledních let je omlazení pleti pomocí peptidů. Zatímco přes den usilovně pracujete, krém se stará o to, aby pleť byla vyživena, chrání ji a omlazuje. Účinné peptidy obsahuje např. kosmetika Dermaheal.
 
 

Krok 2 – Pleťový podklad

Poté, co se krém vsákne, odstraníme zbytek případné mastnoty papírovým kapesníčkem a naneseme make-up. I ve spěchu dáváme pozor na dokonalé rozetření a zajíždíme až ke ušním boltcům a k vlasům, aby nám na obličeji nezůstaly mapy make-upu. Poté nanášíme pudr a tím fixujeme make-up. Když je naše pleť díky pudru matná, můžeme se pustit do aplikace korektoru. Nanášíme jej až po pudru, aby lépe držel. Korektor aplikujeme na případné kruhy pod očima a nedokonalosti pleti v podobě pigmentových skvrn, rozšířených žilek, pupínků či jizviček. Korektor by měl být vždy o jeden odstín světlejší než make-up. Na závěr vykouzlíme zdravou barvu pomocí růžových či hnědých líček, které jemně rozetřeme po délce lícních kostí.
 

Krok 3 – Obočí a řasy

Protože nemáme čas na propracované malování očních stínů, aplikujeme pouze řasenku. Pečlivě a pomalu naneste barvu na řasy způsobem zig zag – kartáček táhneme směrem nahoru s jemnými pohyby ze strany na stranu. Na obočí by se nemělo nikdy zapomenout, obzvláště v případě, že je líčení jednoduché. Černou nebo hnědou konturovací tužkou lehce obočí nabarvíme šrafováním směrem od vnitřní části obočí ven. Poté obočí a jeho odstín doladíme kartáčkem.
 

Krok 4 – Rtěnka

Rtěnku a malé zrcátko noste vždy u sebe. Pokud je líčení jednoduché nebo po celém dni méně výrazné, rtěnka dokáže divy. Pečlivě aplikujte rtěnku tak, jak jste zvyklá. Naneste ji však až ke koutkům úst a dejte pozor na zuby:-) 
 

Krok 5 – Parfém

Váš přirozený look vytvořený za 10 minut ve spěchu doplní oblíbený parfém. Vedle klasické aplikace naneste pár kapiček parfému i na spánky, za ušní lalůčky a vnitřní stranu zápěstí. Nikdy nevíte, kdy se bude parfém na správném místě hodit :-)
Konec článku