Antioxidace pleti s copper PCA je ideální proti vráskám a akné

Antioxidace pleti s copper PCA je ideální proti vráskám a akné
Rubrika: Omlazení pleti 06.09.2019
tisk

Slovo antioxidace pleti se v souvislosti s vráskami objevuje stále častěji. Seznamte se s tím, jak mohou pleť poškodit volné radikály a jak proti jejich negativnímu působení může zakročit aktivní látka copper PCA.

Copper PCA je látka složená z měďnaté soli PCA (kyseliny pyrrolidonkarboxylové), která pečuje o pleť a má na ni řadu pozitivních účinků. Hlavním z nich je antioxidační aktivita.

Lidská kůže je neustále vystavována vzduchu, slunečnímu záření, znečištění, a také dalším chemickým i mechanickým stimulům, které mají za následek formování volných radikálů. Tyto volné radikály mají za následek nejen stárnutí pleti, ale také vznik akné a dalších nedokonalostí pokožky.

Co je znečištění?

Znečištění je definováno jako kontaminace vzduchu, vody či půdy částicemi škodlivými živým organismům. Ať už se jedná o cigaretový kouř, ozón nebo průmyslové emise. Částice s průměrem menším než 2,5 mikronu mohou vstupovat do kůže, kde mají za následek mimo jiné oxidaci a poškození DNA. Znečištění vzduchu má na kůži nesporně negativní vliv – pleť pravidelně vystavovaná nečistotám má vyšší tendence k zánětům, svědění, narušení ochranné bariéry a tvorbě akné.

Přečtěte si o negativním účinku znečištění na pokožku:

Pleť byste měli chránit před sluncem, ale i znečištěním Pleť byste měli chránit před sluncem, ale i znečištěním Že je pleť třeba chránit před UVA a UVB paprsky, které na Zem míří ze Slunce, to pravděpodobně víte. Pleť ale může poškodit také znečištění z vnějšího prostředí nebo modré záření.

Volné radikály škodí v kůži

Se znečištěním úzce souvisí vznik volných radikálů v kůži. Jedná se o vysoce reaktivní částice s nepárovým elektronem. Právě tento nepárový elektron je příčinou neplechy – může totiž napadat a oxidovat buňky v těle, čímž započíná řetězovou reakci vedoucí k oxidativnímu stresu buněk. Výsledkem může být až nevratné poškození ve fungování i struktuře buněk, které se může projevovat vráskami a rozvojem viditelných známek stárnutí kůže.

Lidské tělo produkuje vlastní antioxidanty, které mohou volné radikály neutralizovat a stabilizovat, kdy poté samy ze sebe utváří mnohem méně reaktivní radikály. Tento vlastní antioxidační ochranný systém organismu při velkém množství volných radikálů nemusí nicméně vždy stačit, a dochází k oxidačnímu stresu. Ten definujeme jako nerovnováhu mezi produkci volných radikálů a schopností organismu vyrovnat se s jejich škodlivým účinkem prostřednictvím antioxidantů. Antioxidanty proto hrají v ochraně pleti významnou roli.

Přečtěte si o volných radikálech a stárnutí kůže:

Co způsobuje vrásky? Na vině jsou volné radikály, oxidace a oxidativní stres Co způsobuje vrásky? Na vině jsou volné radikály, oxidace a oxidativní stres Na svědomí mají vedle vrásek povolenou pleť a hyperpigmentaci, ale mohou být také zdrojem rakovinného bujení nebo infarktu. Pojďte se o nich dozvědět více!

Pupínky kvůli oxidativnímu stresu

Podle některých studií hraje oxidativní stres roli nejen ve stárnutí kůže, ale též v patogenezi akné vulgaris, zánětlivé formě akné. Reaktivní druhy kyslíku, které patří k nejsilnějším volným radikálům, mohou reagovat s lipidy v kůži (vyskytují se třeba v kožním mazu). Dochází k jejich peroxidaci a vzniku zánětlivých cytokinů. Hromadění reaktivních druhů kyslíku v pilosebacózních jednotkách může tím pádem vést k rozšíření akné.

Lipidová peroxidace mastných kyselin a skvalenu může navíc ještě více podporovat generování intracelulárních a extracelulárních reaktivních druhů kyslíku. Dochází tak ke změnám viskozity a složení kožního mazu. Jeho oxidační změny z něj pak činí prostředí příhodnější pro bakterie Propionibacterium acnes zodpovědných za akné. Bakterie se mohou v pórech lépe množit, a dochází k zánětu kůže, typickému pro léze akné.

Co může tento mechanismus zvrátit? Vsaďte na měď v podobě aktivní látky Copper PCA. Ta jako silný antioxidant působí nejen proti stárnutí pleti, ale i proti akné. Ideální je proto produkt kombinující anti-aging a ochranu před akné, jako je gel Breakout Defence + Age Repair.

Breakout Defence + Age Repair Breakout Defence + Age Repair Tam, kde většina výrobků selhala, nastupuje Breakout Defence + Age Repair. Vyzkoušeli jste již nekonečnou řadu přípravků na problematickou pleť a nikdy jste neviděli zlepšení? Přicházíme na trh se zcela jedinečným přípravkem, který zajišťuje antioxidaci problémové pokožky. Receptura neobsahuje oleje, Hlavní účinnou látkou je patentovaný antioxidant Copper PCA.

Peptid mědi proti vráskám i akné

Patentovaný copper PCA má silnou, a zároveň specifickou antioxidační aktivitu proti peroxynitritu a volnému hydroxylovému radikálu. Peroxynitrit na formování volných radikálů působí stimulačně. S copper PCA ale můžete neutralizovat již existující volné radikály, a zároveň aktivně bránit jejich dalšímu vzniku. Plus funguje také proti vzniku černých teček, které nejsou ničím jiným než zoxidovaným kožním mazem uvízlým v kožních pórech.

Rozšířené póry a černé tečky: Zbavte se jich definitivně! Rozšířené póry a černé tečky: Zbavte se jich definitivně! Mezi nejčastější problémy s pletí, kterých se lze zároveň jen velmi těžko zbavit, patří tzv. „černé tečky“ (komedony) a rozšířené póry. Stoprocentně je odstranit, to není nic jednoduchého. Ač už možná máte pocit, že jste zkusili všechno a ony stále nemizí, nevěšte hlavu! Rozšířené póry redukovat lze, ale je třeba produkty používat pravidelně a dlouhodobě, aby bylo zlepšení vidět.

Konec článku