6 rad v boji proti vráskám

6 rad v boji proti vráskám
Rubrika: Omlazení pleti 12.10.2011
tisk

Základem krásné a zdravé pleti je důkladná a pravidelná péče. Ani dokonalá starost však nezastaví stárnutí, které se nejčastěji projevuje vznikem vrásek a ochablostí pokožky. Stárnutí pleti nelze zastavit, ale správnou péčí jej můžete zpomalit. Kvalitní kosmetika a pravidelné čištění pleti jsou základem. Co můžeme v boji proti vráskám udělat více?

1. Čištění a vhodná kosmetika

Každodenní večerní rituál odstranění mape-upu a nečistot po celém dni je v péči o pleť nutnost, stejně jako používání nočního i denního pleťového krému. Vybrat správnou kosmetiku, která vyhovuje všem individuálních ženských potřebám je alchymie. Vybírejte proto své kosmetické pomocníky pečlivě. Náš životní prostor je přeplněn alergeny a toxiny, není tedy náhodou, že kvalitní výrobky špičkových firem jsou prosty parfemace a nejsou přibarvovány. V případě kosmetiky se nebojte připlatit za kvalitu. O radu můžete poprosit odborníka tedy dermatologa nebo zkušenou kosmetičku. 
 
Proti vráskám s válečkem derma roller

2. Aplikujte krém tam, kde vrásky vznikají?

Lidská kůže se skládá ze tří hlavních částí - pokožka, škára a podkoží. Vrásky vznikají ve škáře (dermis), která je v oblasti obličeje ukryta zhruba 1 mm pod vrchní částí pokožky (epidermis). Při aplikaci nočního krému se jeho účinné látky dostanou převážně jen do epidermis a tím je jejich účinek snížený. K docílení vysoké absorpce krému či séra hluboko do kůže pomůže kosmetický pomocník derma váleček Medik8 s mikrojehlami. Používáním válečku se v pokožce vytváří drobné vpichy, díky kterým se dostanou účinné látky z později aplikovaného krému či séra hluboko do dermis a tím působí ve správných místech. Drobné ranky navíc téměř okamžitě zahájí proces hojení a produkci kolagenu a elastinu, které pleť viditelně omlazují a redukují nedostatky.
 
 
Videonávod pro použití derma válečku: 
 

 
3. Spěte dostatečně
Během spánku regeneruje tělo i mysl a pokožka nabírá na svěžesti a kráse. Najděte si v dnešní uspěchané době dostatek času na spánek. Obecně se doporučuje spát 7 - 8 hodiny denně, ale potřeba délky spánku se mezi lidmi liší. Spěte tedy tolik, kolik potřebujete.
 
Derma váleček v akci při odstranění vrásek

4. Dodržujte zdravý životní styl

Zahoďte cigaretu, kávu vyměňte za dostatek spánku, místo čokolády zvolte ovoce, zařaďte do svého jídelníčku zeleninu a občas si protáhněte tělo na kole, v posilovně nebo jen doma u televize. Výsledky se dostaví okamžitě!
 

5. Hodně pijte

Nedostatek vody urychluje stárnutí pleti tedy vznik vrásek a celkovou ochablost pokožky. Bylo dokázáno, že pravidelný příjem tekutin může proces předčasného stárnutí pleti nejen zastavit, ale také výrazně vylepšit dosavadní stav pleti. Denní příjem tekutin by měl obsahovat alespoň 2 litry především stolních a minerálních vod či bylinkových čajů.  Tyto tři nápoje jsou opravdovou studnicí mládí. 
 

6. Chraňte se před UV paprsky

Pokud patříte mezi ty, kteří sluníčko ke svému spokojenému životu potřebují, nezapomeňte se chránit před UVA a UVB paprsky. Mnohem nebezpečnější z této dvojice jsou UVA paprsky. Pronikají hluboko do kůže, až do dermis, kde způsobují předčasné stárnutí, vrásky, pigmentové skvrny a další nedostatky pokožky. UVA tvoří až 95 % všech paprsků, které naše kůže přijme. Lidské tělo proti nim nemá přirozený systém ochrany, proto velmi často dochází ke skrytému poškození pokožky. I tyto paprsky hrají významnou roli při vzniku rakoviny kůže. Chraňte se proto kosmetikou s ochranným faktorem (SPF) nejméně 30.
Konec článku